Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Mikro styk w klapie bagażnika . Micra k12


czester15.30
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podejrzewam winowajcę w awarii klapy bagażnika . Nie wiem natomiast , jak zdemontować mikro styk . Jeśli ktoś ma doświadczenie , to proszę o podzielenie się wiedzą . 

Edytowane przez czester15.30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ja to ostatnio robiłem u siebie. Musisz zdemontować plastik klapy bagażnika, odkręcić całą rączkę z mikrostykiem i odpiąć przewody. Później rozkładasz na części główny przycisk. Musisz wziąć wiertełko wielkości mikrostyku i go przewiercic na wylot tak żeby nowy się zmieścił. Mikrostyk ma 4 nóżki ale dwie wystarcza do podłączenia, dlatego musisz wydłubać nożykiem plastik i dokopać się do blaszek do których przylutujesz nogi mikrostyku. Sprawdź wcześniej wysokość guziczka. Na końcu zaklejasz to jakimś mocnym klejem żeby nie drgnęło, ja użyłem dwuskładnikowego do klejenia plastików, taki miałem pod ręką a mikrostyk kupiłem za 40gr.

2933a2733382e4e313c8feeeb59f6f0a.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, DawidPn napisał:

Musisz zdemontować plastik klapy bagażnika

Czy używałeś do zdjęcia jakiś " specjalistycznych narzędzi " tzn. zestawu plastykowych klinów i łapek itd. ? 
Czy jakieś zatrzaski nie popękały ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy używałeś do zdjęcia jakiś " specjalistycznych narzędzi " tzn. zestawu plastykowych klinów i łapek itd. ? 
Czy jakieś zatrzaski nie popękały ? 

Używałem specjalistycznych dłoni. Nic nie popękało. Poodkręcaj śruby jak są jakieś i wyrywaj klapę :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź . Chyba raczej zamówię taki nowy i mam nadzieję , że będzie wszystko pasowało .

  https://partsmoto.pl/product-pol-1278-Klamka-mikrostyk-klapy-Nissan-Micra-III-K12-02-10.html

Powiem szczerze że zamontowałem mikrostyk ciutkę bliżej przycisku i jest lepiej niż w oryginale. Wystarczy lekko dotknąć palcem i się klapa otwiera.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Z 8 lat temu musiałem wysuszyć zalany wyłącznik. Aby go nie zalało ponownie zabezpieczyłem od góry  silikonem. Do dzisiaj działa OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem cały wyłącznik zakupiony w Allegro . Poszło fajnie i przyjemnie . 
Przyglądałem się na wymontowany stary i jakoś nie byłem pewny gdzie go rozwiercać , aby wymienić mikro styk . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Generalnie naprawa microstyku to żadna filozofia. Trochę rzeźby i tyle.

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witajcie. Przepraszam, za odkopanie tematu, ale mam pytanie. Czy wiecie jakie parametry mają śruby/wkręty trzymające cały mikrostyk? Bo w dokumentacji nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...