Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zmiana mapy silnika


Jacek2021
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos jest w stanie mi opowiedziec jak uzyskano zwiekszenie mocy silnika 1,3 J12 140KM na na 158KM, w serwisie milcza i zbywaja pytanie.

Wiem ze w Mercedesie mozna legalnie kupic Power Box Tuning Chip

Pozdrawiam

jr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam zacne grono użytkowników QQ12. Kolejne pytanie się nasówa może ktoś wie odnośnie zmiany mapy oprogramowania ze 140KM na 158 KM? Może ktoś już coś w tym temacie działał? Może wskazać co i gdzie robią zmiany? Najlepiej mazowieckie i okolice. Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A byłeś na hamowni? Podobno te 140KM to na papierze a w rzeczywistości trochę więcej. Może nie ma o co się bić w ogóle a ciosanie z silnika 1.3 170-180KM to już moim zdaniem ryzyko trochę. Nie wspominając o utracie gwarancji. Hamownia dużo nie kosztuje, jakbyś zbadał to daj znać co wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałem o hamowni fakt można by było na hamowni sprawdzić. Ja myślałem nie o chipie. Ale o zmienie mapy poprostu na ta ze 158KM.Bo myślę że się tym tylko różnią jak zmiana mapy niczym innym. Dowiadywałem się u tunera warszawskiego i mówił mi że się tych sterowników nie robi jeszcze a ja chipa nie chce.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja właśnie myślałem o chiptuningu jako o zmianie mapy, boxy i wszelkie inne gotowce to ja z daleka omijam. Sprawdź najpierw ile ma w serii bo jak wypluje ze 150KM to ja bym się za dłubanie żadne nie brał. Jest też opcja, że sterowniki może są identyczne a moc różni się osprzętem. Miałem kiedyś Mercedesa A klase 180 cdi, miała w serii 109KM, A200 miała 140KM, oprogramowanie było identyczne a różnica polegała na tym, że w słabszej wersji siedziało turbo o stałej geometrii a w mocniejszej miało zmienną geometrię. A i tak w 7-latku pokazało mi na dzień dobry 121KM.

Zresztą przy 158KM też nie wiadomo czego się spodziewać. Wersja z lipca 21' którą miałem na jeździe próbnej jeździła kompletnie inaczej niż to co mam teraz. Zupełnie inna dynamika, kompletnie inne działanie skrzyni biegów, poprawili chyba wszystko. Mówię o xtronicu. Może dlatego też w testach z lipca 0-100 QQ robił w okolicach 11 sek a teraz jak ktoś bierze auto do testu już spokojnie schodzą poniżej 10 sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To jest tylko 1,33L przeznazcone do jazdy po mieście... wyciskanie i tak już z wyciśnietego jak cytryna silnika kilku koników, które i tak nic nie daja bo liczy się Nm raczej nie ma sensu patrząc na trwałość silnika.  

Każdy sterownik idzie przeprogramować... ale nie wszyscy się znają na szystkim  ,a gotowców jeszcze nie ma.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2022 o 09:50, OsobaNN napisał:

To jest tylko 1,33L przeznazcone do jazdy po mieście... wyciskanie i tak już z wyciśnietego jak cytryna silnika kilku koników, które i tak nic nie daja bo liczy się Nm raczej nie ma sensu patrząc na trwałość silnika.  

(...)

Święte słowa... :spoko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ta dodatkowa moc to nic innego jak nowa mapa dla silnika. Jak skończy się gwarancja na auto warto w to zainwestować. Wstyd, że producenci aut sztucznie wymyślają te wersje z mniejszą mocą. Są dla Nissana powerboxy, ale po wpięciu zostają ślady w logach systemu auta i serwis może nam gwarancję wywalić do kosza 😞

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...