Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan tiida HB , bagażnik rowerowy na klapę


darek70
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, czy ktoś z właścicieli tiidy ma zamontowany bagażnik rowerowy na klapę ? Nie mam haka a dachowy wydaje mi się słabym pomysłem uwzględniając wysokość samochodu to przyszło mi do głowy żeby mieć bagażnik na klapę . Czy ktoś ma tu takie doświadczenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, darek70 napisał:

Dzień dobry, czy ktoś z właścicieli tiidy ma zamontowany bagażnik rowerowy na klapę ?

Miałem, jeździłem i to w konfiguracji 3 rowery na dachu, jeden na klapie, albo 2 + 2. Jeðziłem też z tylko z rowerem na klapie.

Nie wiem jak teraz ale jak kupowałem bagażnik na klapę (ponad 10 lat temu) to tylko Interpack dawał się w bezpiecznie zamontować. Uchwyty pasków nie zsuwały się z klapy. Bagażnik trzymał się stabilnie i nie było ryzyka uszkodzenia zderzaka, tylnej szyby czy lakieru. Jednak po dłuższej jedzie trzeba było pamiętać by dociągać paski bo od drgań się trochę luzowały czy też naciągały. Rower musiał mieć być męski by było za co zamontować lu trzeba było do damskiego dokupić adapter.

Plusem było to, że światła tylne nie były zasłonięte przez rower, minusem zaś to, że koła roweru wystawały poza obrys(mniej więcej jak lusterka) i trzeba było o tym pamiętać przy parkowaniu.

Bagażnik na klapę był rozwiązaniem tańszym niż belki dachowe i uchwyty rowerowe.  Jednak bałbym się wozić na klapie więcej niż dwa rowery, chociaż bagażnik był na trzy. Miałem obawy czy przy gwałtownym hamowaniu wytrzyma tylna szyba.

Z 3 rowerami na dachu ( a w innym samochodzie z 4) jeździłem wiele razy  z Krakowa nad Bałtyk i nigdy nie miałem problemów.

Spalanie (silnik 1,8) w trasie 700 km z trzema rowerami na dachu i jednym na klapie to 8,1 l przy średnie prędkości 70 km/h (prędkość max ok 110 km/h).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

dziękuję za podpowiedź , u mnie w grę wchodzi tylko jeden rower i nawet zastanawiałem czy go po prostu nie wrzucić do środka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...