Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Delikatne dudnienie jakby z tyłu jedynie na początku jazdy podczas pierwszego rozpędzania


Ziggizag
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

NISSAN QASHQAI +2 BENZYNA 141 KM, NAPĘD PRZEDNI.

To właściwie nie jest jakiś dokuczliwy dźwięk. To coś jednak jest całkowicie powtarzalne, już od dawna (ponad rok), przy czym problem nie narasta - jaki był rok temu, taki jest i teraz. To jest taki dźwięk, jakby sobie wyobrazić miękki lepik przylepiony do prawej tylnej opony, który przy rozpędzaniu samochodu odpada od koła i uderza w nadkole. Dźwięk jest dość cichy, głuchy, regularny. Kilka takich równomiernych "puk, puk, puk, puk, puk" (jakby od koła) i cisza - aż do zatrzymania i wystygnięcia auta. Potem znowu. Na moje wyczucie - z tyłu i tak jakby z prawej, ale jako kierowca siedzę z lewej, więc może być i ze środka, bo dla mnie środek, to też z prawej 😄 . Mechanik nic nie znajduje. Zasadniczo - można z tym żyć. Pasażer nawet tego nie zauważa, ale ja to słyszę i nieco mnie to denerwuje, bo nie wiem, co zacz. Jak samochód się rozpędzi, to potem już żadnych dziwnych dźwięków "podwoziowych" nie wydaje ani na skrętach ani na nierównościach, ani przy przyspieszaniu czy hamowaniu. Ten dźwięk jest nie tyle przy ruszaniu (nie na "jedynce"), ale dopiero przy rozpędzaniu (na dwójce lub nawet na trójce) i tylko jak samochód jest "zimny". Zasadniczo, to ten dźwięk przypomina bardzo dźwięk jaki wydaje koło, kiedy się jedzie na przebitej oponie, tylko jest cichszy.

Edytowane przez Ziggizag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zrób mix z kołami.

I dodatkowe pytanie; czy na oponach zimowych i letnich jest to samo zjawisko? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj mój post z lutego 2021 r

Opublikowano 13 Lutego 2021 · Edytowane 13 Lutego 2021 przez Yan_2007

A może jest to efekt samo-diagnostyki układu ABS ?

Przeczytaj w instrukcji (strona 5-43);  "Układ zapobiegający blokowaniu się kół. Funkcja diagnostyczna" .

....Komputer układu ABS posada funkcję diagnostyczną, sprawdzającą poprawne działanie układu  po każdym uruchomieniu silnika i podczas powolnej jazdy w przód lub w tył. Podczas tego testu możesz usłyszeć "stuk" i/lub poczuć pulsowanie pedału hamulca. Jest to normalne i nie stanowi oznaki usterki.......

Być może przy zimnych hamulcach, po dłuższym postoju, słychać to wyraźniej. Ja też czasem miewam takie delikatne stukanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2022 o 22:20, Ziggizag napisał:

NISSAN QASHQAI +2 BENZYNA 141 KM, NAPĘD PRZEDNI.

T. To jest taki dźwięk, jakby sobie wyobrazić miękki lepik przylepiony do prawej tylnej opony, który przy rozpędzaniu samochodu odpada od koła i uderza w nadkole. Dźwięk jest dość cichy, głuchy, regularny. Kilka takich równomiernych "puk, puk, puk, puk, puk" (jakby od koła) i cisza - aż do zatrzymania i wystygnięcia auta. Potem znowu. 

Siema, mam dokładnie ten sam dźwięk, ale u mnie jakby z przodu z prawej strony, ale zwrócę dokładniej uwagę następnym razem  od kiedy kupiłem auto. Zawsze  po dłuższym postoju, dokładnie ze 3 czy 4 "puk puk puk" w rytm kręcącego się koła, ale zaczyna się dopiero od prędkości jakiś 20-30 km/h, trwa sekundę mniej więcej i KONIEC...
Dzieje się to zarówno na zimówkach 17", jak i letnich 18".
 Na przeglądzie nic nie wychodzi z zawieszeniem, auto jeździ normalnie także się nie przejmuję :) 

 

EDIT: 
Teraz przypomniałem sobie że po krótkim postoju - tak z 20 minut + też wystepuje  ten dźwięk, bo wracałem do auta po 20 minutowych zakupach i ten dźwięk zaczął mnie irytować 

W dniu 11.08.2022 o 23:54, Yan_2007 napisał:

Przeczytaj mój post z lutego 2021 r

Przeczytaj w instrukcji (strona 5-43);  "Układ zapobiegający blokowaniu się kół. Funkcja diagnostyczna" .

....Komputer układu ABS posada funkcję diagnostyczną, sprawdzającą poprawne działanie układu  po każdym uruchomieniu silnika i podczas powolnej jazdy w przód lub w tył. Podczas tego testu możesz usłyszeć "stuk" i/lub poczuć pulsowanie pedału hamulca. Jest to normalne i nie stanowi oznaki usterki.......

Być może przy zimnych hamulcach, po dłuższym postoju, słychać to wyraźniej. Ja też czasem miewam takie delikatne stukanie.

U mnie pulsowanie nie występuje, ale może faktycznie to to :)

Edytowane przez Ares97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...