Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pompa oleju Pathfinder r51 V6 4.0 regeneracja/nowa


kozikowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem 

Sporadycznie, wyłącznie przy odpalaniu odzywa mi się dźwięk prawdopodobnie pompy oleju i lampa alladyna nie gaśnie, po chwili jednak wszystko działa jak należy. Pompa do wymiany? Można ją zregenerować? A może to coś innego? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To nie pompa a uszkodzona uszczelka tylnej magistrali olejowej. Wydmuchało ją, czym prędzej zrób wymiane bo zajedziesz silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki, przynajmniej coś już wiem. Oświeć mnie jeśli możesz, gdzie, jak i za ile mogę taką uszczelkę nabyć. Co trzeba zrobić, aby ją wymienić? Czy to skomplikowana robota? Trzeba wyjmować silnik? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelkę na allegro albo sprowadzić sobie z USA. Pod uwagę bierz tylko wersje wzmocnione stalą. Do wymiany uszczelki trzeba spuścić olej, spuscic płyn chlodniczy, najlepiej zdemontować albo pas przedni z chłodnicami albo męczyć się z chłodnicami na aucie. Wersja z wyjmowaniem silnika nie jest potrzebna. Przypomnialo mi się się również ze głos terkotania przy odpalaniu zimnego ma związek również z lużnym rozrządem więc zaopatrz się również w nowy, kompletny ORYGINALNY rozrząd wraz z szynami, napinaczami etc.( tragedii nie ma bo coś w okolicy 2k). Kupisz go na allegro, do Frontiera czy Xterry jest ten sam. Robota nie tyle co skomplikowana co pracochlonna bo jest mnóstwo rzeczy do demontażu i mnóstwo śrubek. Jak masz duży przebieg przy okazji zmien pompe wody, termostat. Podejrzewam ze masz zmielony napinacz więc będziesz musiał również zrzucić miskę olejową ale to zobaczysz jak otworzysz rozrząd. Ponadto świece zapłonowe jeśli nie wiesz kiedy byly zmieniane albo było to robione dawno- ponad 40k km temu jeśli masz gaz. Przed robotą polecam dolanie do rozgrzanego oleju w silniku plukankę, fajnie rozpuszcza syf i robota jest czystsza przy rozrządzie. Osłone rozrządu składa się na specjalnej masie, kupisz w kazdym sklepiej MOTO. Oczywiście nie wspominam o kardynalnym zabiegu ustawienia rozrządu i zrobienia obrotu wałem :) Gdybyś miał jeszcze pytania to pisz ;)

Ponadto jak przebieg duży a auto zostaje z Tobą na dłużej profilaktyczna wymiana pompy oleju nie zaszkodzi. Zalecem oryginał, na allegro cos ok 850 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...