Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Stacja multimedialna- nie włącza się gdy jest cieplo


tyrlas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Zwracam się z takim pytaniem(przeglądałem forum ale podobnej usterki nie widziałem).

Od prawie pół roku mam usterkę i w ostatnim czasie jest coraz bardziej irytująca. Mam QQ j11 z 2015 roku,wersja tekna. Radio z nawigacja. Mam taka dziwna usterkę ze cała stacja powinna się załączać gdy odpalam samochód. Na chwile obecna ekran jak i stacja się nie włącza gdy jest ciepło na zewnątrz. Ostatnio w jeden dzień było chłodniej i padało i na 7 odpalen samochodu w ciągu dnia 6 razy się włączyło. Nie pomaga żaden reset,przytrzymanie przycisku on/off itd. W takiej sytuacji nie działa mi ekran od radia,radio,Bluetooth, lądowanie w wejściu USB, kamery 360. U jednego najbardziej polecanego elektryka w mieście byłem i stwierdził po diagnozie  ze musi wysłać do naprawy ,koszt 1500/2000 zł bo jedna firma to naprawia w Polsce. Zapytałem czy jak kupię ta sama cześć,z tego samego roku i wersji czy mi zakoduje,odpowiedział ze nie, dzwoniłem do trzech ASO i od niech jeszcze mniej się dowiedziałem(nawet nie wiedza czy z czymś takim się mogę zgłosić) ,dramat. Czy ktoś z was spotkał się z podobnym problemem? Czy ktoś przekładał takie radio z auta do auta gdzieś w Polsce? Wiem wiem,są chinczyki na adroidzie ale to tez podobny koszt przyzwoitego chińczyka który obsługuje kamery 360 i narazie chce się skupić na oryginalnej czesci. Na chwile obecna jeżdżę trasy dziennie po 200/300 km w kompletnej ciszy,bez kamer,Bluetooth itd. 

Edytowane przez tyrlas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Kolega miał podobny problem z NC w Żuczku z 2015, z tym że jemu w kółko się uruchamiał, po chwili wyłączał, uruchamiał i od czasu włączał się ekran próbujący coś tam aktualizować, zakończony komunikatem że coś tam się nie powiodło. Pytał w ASO, był u elektronika który zajmuje się takimi rzeczami i wychodziło na to, że NC padł.
Wszedłem w menu, skorzystałem z opcji przywracania do ustawień fabrycznych i NC hula jak nówka. Próbowałeś ?
Oczywiście po tej czynności wyczyściło z pamięci NC wszystkie wcześniej wprowadzone ustawienia i POI użytkownika, ale kilkanaście minut i mu wszystko w NC poustawiałem, sparowałem fona zaprogramowałem stacje radiowe, wgrałem zestaw fotoradarów .... i wszystko działa jak z fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,dzięki za odpowiedz. U kolegi jednak się włączał czyli coś tam wstawało,u mnie częściej niż rzadziej w ogóle nie odpala,ale jak się włączy to spróbuje. Dzięki za info:). Może ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
12 godzin temu, tyrlas napisał:

Na chwile obecna ekran jak i stacja się nie włącza gdy jest ciepło na zewnątrz.

Pisałeś, że jest problem gdy jest ciepło. Uruchom silnik, włącz klimę na 16 st i po chwili będzie zimno. Jak NC pracuje tylko w arktycznym klimacie, to powinno wystarczyć by się navi uruchomiła i będziesz mógł pogrzebać w MENU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Andrzej G napisał:

Pisałeś, że jest problem gdy jest ciepło. Uruchom silnik, włącz klimę na 16 st i po chwili będzie zimno. Jak NC pracuje tylko w arktycznym klimacie, to powinno wystarczyć by się navi uruchomiła i będziesz mógł pogrzebać w MENU

Zauważyłem ta zależność bardziej jak chodzi o temperaturę na zewnątrz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyrlas,niestety te wynalazki Nissana nie należą do najlepszych,a kosztują w serwisie jak pół auta...Nawi fabryczna jest czuła na temperaturę,ale Twoja widocznie jeszcze bardziej.Za kwotę którą wymieniłeś dostaniesz świetnego Chińczyka dopasowanego do kokpitu na plug &play,i w dodatku z funkcjami o których księgowy w Nissanie nawet nie myślał bo cena auta skoczyłaby dwa razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
31 minut temu, JACKO29 napisał:

Tyrlas,niestety te wynalazki Nissana nie należą do najlepszych,a kosztują w serwisie jak pół auta...Nawi fabryczna jest czuła na temperaturę,ale Twoja widocznie jeszcze bardziej.

Tutaj masz dowód ile sobie ASO życzy za wymianę NC. Oni chyba myślą, że Nissany kupują tylko idioci, albo milionerzy :dribble: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle. Jakby mi taką cenę powiedzieli z poważną miną to bym poprosił ich by w moim imieniu wysłali do centrali tekst by ten który lub którzy ustalają takie ceny skoczyli sobie na główkę do pustego basenu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Osobiście wydaje mi się, że ktoś tam się walnął o jedno zero. W 3700 uwierzyłbym, aczkolwiek znając "zalety" NC, gdyby mnie to się przytrafiło, nie dałbym za wymianę na nówkę nawet tysiaka:dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie będąc w jednym ASO chłopak mi powiedział ze nowa taka stacja u nich kosztuje 15 tys zł. Trochę mnie zatkało. Z tego co widzę i rozmawiałem z 5 elektromechanikami u mnie w mieście zostaje wymiana na androida przed która się wzbraniałem. Trochę jestem zdziwiony ze takim problem jest żeby naprawić oryginalne radio lub wymienić na tez oryginalne  w obecnych czasach. Narazie znalalazlem androida który powinien ogarnąć kamery 360,czujniki parkowania itd bez instalacji dodatkowych kamer,1300 zł plus instalacja. 

Edytowane przez tyrlas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie,problem został naprawiony. W 3 ASO w którym się kontaktowałem,mianowicie ASO Chorzów chłopak mi telefonicznie powiedział po wysłuchaniu problemu ze jak kupię ta sama wersje radia(podał mi numer seryjny jaki mam szukać,bo wcześniej podałem VIN) i przyjadę to mi to zrobią bo robią to regularnie. Wcześniej w dwóch ASO nie wiedzieli nawet chyba o co chodzi. Zakupiłem używkę za 400 zł,umówiłem się i po godzinie odebrałem naprawione auto,koszt robocizny to 330 zł,czyli łączny koszt operacji to około 730 zl(nie licząc paliwa,kawy po drodze itd ;) ). Kamery,czujniki,czytanie znaków itd wszystko działa. Naprawa udana. Pisze jak to rozwiązałem bo może ktoś kiedyś będzie miał podobny problem. 

Edytowane przez tyrlas
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...