Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] [1.8B] Układ dolotowy


Kadii18
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od pewnego czasu mam problem ze swoją primerą P12 z 2006 rok (1.8 benzyna, bez gazu). Mianowicie wyskoczył check, po podłączeniu komputera pokazało błędy P0226, P0227 oraz P1229 (błędy od przepustnicy, czujnika przepustnicy oraz pedału przyspieszenia). Auto kompletnie nie reagowało na gaz, trzymało z 300 obrotów i nic poza tym, nie jeździł w skrócie. Po wymianie całego pedału gazu wraz z czujnikiem przez dwa dni było okay, lecz błąd ponowie wyskoczył oraz pojazd miał te same dolegliwości. Wymieniłem przepustnice, nagle auto ożyło, lecz więcej jak 2000 obrotów nie pójdzie plus strasznie ślamazarnie mu wchodzą te obroty. Dodam, że cały czas są te trzy same błędy. Miał ktoś podobny problem, bądź może znać rozwiązanie? Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg manuala serwisowego:

 

P0226

0226

Accelerator pedal position sensor circuit range/performance problem Rationally incorrect voltage is sent to ECM compared with the signals from APP sensor 1 and APP sensor 2.

 

P0227

0227

Accelerator pedal position sensor 1 circuit low input An excessively low voltage from the APP sensor 1 is sent to ECM.

 

 

P1227

1227

Accelerator pedal position sensor 2 circuit low input An excessively low voltage from the APP sensor 2 is sent to ECM.

 

 

 

 

Więc przepustnice proponuje sobie odpuścić.

Wg instrukcji serwisowej zalecają w pierwszej kolejności sprawdzić połączenia kablowe do czujników, skoro u Ciebie objawy nie są stałe to może tylko coś się poluzowało/usyfiło.

zapożyczone z forum 

 

Edytowane przez Devil1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Devil1986 napisał:

Wg manuala serwisowego:

 

P0226

0226

Accelerator pedal position sensor circuit range/performance problem Rationally incorrect voltage is sent to ECM compared with the signals from APP sensor 1 and APP sensor 2.

 

P0227

0227

Accelerator pedal position sensor 1 circuit low input An excessively low voltage from the APP sensor 1 is sent to ECM.

 

 

P1227

1227

Accelerator pedal position sensor 2 circuit low input An excessively low voltage from the APP sensor 2 is sent to ECM.

 

 

 

 

Więc przepustnice proponuje sobie odpuścić.

Wg instrukcji serwisowej zalecają w pierwszej kolejności sprawdzić połączenia kablowe do czujników, skoro u Ciebie objawy nie są stałe to może tylko coś się poluzowało/usyfiło.

Probówka sprawdzałem wszystkie kostki powiązane z tym, wszędzie dochodzi prąd oraz zostały przeczyszczone. Dodam, że silnik wkręca się do 2000 obrotów max. Odpiąłem kostkę od przepustnicy na odpalonym silniku i podłączyłem - zgasiłem auto i odpaliłem na nowo oraz błąd znikł oraz silnik normalnie pracował. Ponowie auto zgasiłem i znów ten sam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...