Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Scan_tech_Nissan


Gość Mauzer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość cornholio78

jeśli nie masz 7 pinu to odpada norma ISO 9141-2 obejmująca piny 7 dla K i 15 dla L. Zostaje więc norma SAE J1850 obejmująca 2 dla K i 10 dla L. Ale wstrzymaj się parę dni, spróbuję się upewnić na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oho widzę skan z KTS-a, mam złe doświadczenia, cornholio od którego roku możesz diagnozować nim nyski? a co do podpisu na nim że nie możesz tym diagnozować ABSu to się zgadza, w starszych modelach jest model b2 który wymaga diagnostyki nieco innnej że tak powiem, i niestety tylko servis ma do tego sprzęt bo to zabytek :) pozdrawiam i za kilka dni napiszę swoje doświadczenia z GUTTMANA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cornholio78 SPOX:)

A ma ktoś z Was jakiś schemat jak zrobić kabelek do primery z 1995r jaka wtyczka(jaki typ) i jak łączyć z com-em.

Zapomniałem podziekowac za sofcik, sciagnol sie scan_tech...., bez problemu zainstalowal sie ale i tak nie mam kabla aby sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

zrobiłem na szybkości zrzucik ekranu :)

nie mam kabla do złacza starego typu, ale zrobić nie jest wielki problem :) nigdy nie potrzebowałem sprawdzać nissana ze starym złaczem. Teoretycznie wszystkie z systemem ECCS, motronic M, dieslowski EDC, ECCS z EODB. Na liście jest parę wersji :) poduszki i abs, jednak np z moim absem nie mogłem się połączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał Ostek najszybciej bedzie zassać go emułem.

 

 

jak tylko wroce z pracy, to gdzies go wrzuce i podam link do strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tylko wroce z pracy, to gdzies go wrzuce i podam link do strony.

 

 

dostepny jest pod linka

 

 

http://rapidshare.de/files/9230451/Scan_Tech_Nissan.rar.html

 

Pozdrawiam,

 

macie schemat jak zrobic wtyczke do mojej primy szczeg. w opisie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie....

moze to ktos jasniej wytlumaczyc - jakie modele maja jaki typ OBD - mysle ze wiekszosc chcialaby skorzystac z programu,

co wogole mozna odczytac i co zrobic, czy ABS tez wchodzi w rachube???????????

jak zrobic (kupic) wtyczke, itp.....

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

jeśli dobrze myśle to wszysktie nissany do 99 roku mają stare nissanowskie złącze do normalnej diagnostyki OBD

od 99 roku wystepuje złącze CARB. modele wyposażone w benzynowe silniki mają normalnie rozłozone piny i podlegaja diagnostyce EOBD/OBD2 a diesle jak doszliśmy do wniosku z Piotrasem mają jakoś inaczej (trzeba jeszcze obadać jak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostek wysłałem Ci schemat interfejsu do 14 pinowego złącza nissana. Byłoby fajnie gdybyś mógł go udostępnić innym a jeżeli nie to wyśle chętnym mailem.

 

 

Ok, już jest

 

http://rapidshare.de/files/9269376/Basic_C...ssanam.pdf.html

 

Kolega ,ktory troszke zna sie na elektronice, mowi ze malo jasny jest schemat, nie masz czegos wiecej. jakis opis albo cus??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ciekawe co powie:) ja zajmuje sie na codzien elektronika( serwis tel kom) i wiem ze ten uklad jest programowalny i nie mamy jak narazie wsadu do niego:( szukam jakiegos opisu samej kosci pamieci i czym by mozna to zaprogramowac

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...