Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zawór sterujący oparami paliwa


Sucks_one
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Może znacie miejsce gdzie relatywnie szybko będę mógł bym nabyć zawór, który steruje oparami paliwa?

Serwis traktuję jako ostateczność. Z góry dzięki.

Tomek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginalne sa wadliwe i po pewnym czasie sie blokują, poprawiono konstrukcje, ulepszone wygladaja troche inaczej, sa kanciaste i maja element metalu. sprowadziłem zamiennik w nowszej wersji, po wymianie przez jakiś czas było ok ale potem znów pojawił się błąd. niedawno zrobiłem pełne czysczenie zbiornika z węglem, było tam sporo pyłu z polnych dróg, po tym czyszczeniu na razie jest ok.. jak nic sie nie zmieni będe mógł polecić. powietrze do tego karnistra brane jest z wnętrza ramy z tyłu samochodu gdzie mocno się kurzy w czasie jazdy, przydał by sie tam jakiś filtr bo strasznie to sie brudzi w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za około dwa tygodnie będę miał nowy zawor i wtedy zabiorę się za robotę. Dużo z tym dlubania mnie czeka czy lepiej zlecić to mechanikom?

Dzięki Camo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest to najprostrze z uwagi na zapiekanie się uszczelek, może być konieczne użycie większej siły a dostęp jest słaby, trzeba to też robić z wyczuciem bo wszystko jest plastikowe i łatwo połamać, lepiej jak by to robił ktoś kto wie z czym to się je.... najgorzej jak jakiś mechanik który się spieszy,  najlepiej odkręcić lewe tylne koło, zdjąć nadkole porozpinać wszystkie złącza i rurki  od dołu  wystarczy odkręcić śrubę na której trzyma się tan karnisterek i wysunąć całość w dół. ciężko wyczuć ustawienie w którym ten zawór wychodzi bo spuchnięta uszczelka może trzymać go cały czas więc lepiej to zrobić na wyjętym karnisterku. można go przy okazji przedmuchać przy pomocy jakiejś pompki. jedyna trudność to rozpinanie kostek i odpinanie rurek w trudno dostępnym miejscu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że wszytko działa. Ostatnie tankowanie zrobiłem niemal nad korek :). Może w ten sposób coś się wlało przelało bądź zapowietrzylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się SES i nic poza tym.

Pojawił się po tankowaniu ale faktycznie przegiąłem. Wydawało mi się że Korka nie zakręcę ale,swoją drogą to sporo jeszcze można wlac po odbiciu pistoletu 😁

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim fachowiec, zrobilł już tych silników i dysponuje oprogramowaniem dzięki któremu można w Naszych autach wprowadzać zmiany, wyłączać na stałe pewne błedy kompa np. od EVAPU ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...