Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Qashqai 2016 1.2 benzyna


Darek1102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Wybrałem sie w podróż moim Nissanem z UK do PL. Na autostradzie w niemczech zaczęła migac kontrolka silnika po czym auto straciło moc. Potem miałem istną choinkę. Zaświeciło się kompletnie wszystko tzn, błąd systemu stop/start, błąd czujników na odległość, błąd systemu trzymania w pasie i itp.

Podczas czekania na pomoc drogową mniej więcej po trzech godzinach odpaliłem auto i wszystko zginęło i nie pokazywało żadnych usterek.  Jak przyjechał koleś z pomocy drogowej okazało sie, że rozmawia tylko po niemiecku więc użwaliśmy tłumacza na telefonie. Podłączył komputer i wyskoczyły usterki. Niestety od razu je skasował i nie zauważyłem jakie to były błędy. Próbował mi wytłumaczyć, że coś się dzieje przy drugim cylindrze. Odchodząc powiedzilał, że z dalszą jazdą to loteria. Mogę dojechać do PL ale nie koniecznie. Wspomnę jeszczę, że wcześniej nim to się zdarzyło dmuchawy przestały działac, ale po okolo godzinie dmuchały już normalnie. 

Od tamtej awarii zrobiłem około 960 km przy predkości około 105km/h i kompletnie nic sie stało. Dojechałem bez problemu. Następnego nia podłaczyłem swoje  małe urządzenie do komputera i nie pokazło żadnych błędów. 

Czy może ktoś wie jaki był powód takiego zachowania auta? Dodam jeszcze tylko, że podczas jazdy na zewnątrz było około 35 stopni. 

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam silnik w Kadjarze. Miałem taką samą usterkę. Jedyne szczęście, że w moim mieście. Serwis (nie ASO, ale solidny) testował komputer 2 dni. Nie znaleźli 100% przyczyny. Przywrócili poprawne parametry i kazali jeździć-obserwować. Od roku - spokój. Póki co wszystko gra choć bałem się, że to będzie powtarzalne. Nie znalazłem w necie podpowiedzi co mogło być przyczyną i jak się ustrzec przed powtórką.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 15.08.2022 o 15:54, Darek1102 napisał:

 zaczęła migac kontrolka silnika po czym auto straciło moc. Potem miałem istną choinkę. Zaświeciło się kompletnie wszystko tzn, błąd systemu stop/start, błąd czujników na odległość, błąd systemu trzymania w pasie i itp.

 

Witam.Jakieś pół roku temu miałem problem z wypadaniem zapłonu na cylindrze 4. Profilaktycznie wymieniłem wszystkie świece i cewkę na w/w cylindrze i myślałem,że już po temacie. Wczoraj problem powrócił,do tego doszedł jeszcze cylinder 3. Najlepsze w tym jest to,że auto ostygło odpaliło normalnie i przejechałem 150km bez niespodzianki. Odczyt programem car scanner pro wygląda tak. Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt.

Screenshot_20221224-104651.png

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.W kwestii migającej kontrolki CHECK ENGINE. Pytanko do szanownego grona użytkowników forum. Czy to wina sondy lambda,a może problem z wtryskami? Autko ma przejechane 62 tyś. Pozdrawiam

Screenshot_20221229-162337.png

Screenshot_20221229-170223.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 30.12.2022 o 12:42, mariush napisał:

Witam.W kwestii migającej kontrolki CHECK ENGINE. Pytanko do szanownego grona użytkowników forum. Czy to wina sondy lambda,a może problem z wtryskami? Autko ma przejechane 62 tyś. Pozdrawiam

Screenshot_20221229-162337.png

Screenshot_20221229-170223.png

Kody błędów wskazują na wypadnie zapłonu na cylindrze 3cim i 4tym. Silnik "normalnie" pracuje? Nie "rzuca" nim?

Jeżeli nie rzuca - może być to kwestia paliwa, zalania 98 zamiast 95, lambdy. 

Jeżeli rzuca - zamień na początek cewki 3 i 4 cylindra z 1 i 2, jeżeli dalej usterka będzie występować, ale kody błędów będą inne, mamy odpowiedź. Tak samo możemy zdiagnozować wtryskiwacze w silniku benzynowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.Wszystko sprawdzone świece ,sondy,cewki plus podpięcie do profesjonalnego urządzenia diagnostycznego. Problem pojawia co jakiś czas i tylko w czasie postoju na rozgrzanym silniku.  Miganie kontrolki silnika i błąd wypadania zapłonu plus pyrkanie z wydechu.Silnik pracuje normalnie nie rzuca nim. Już nie wiem gdzie szukać- elektryka? Jakaś kostka,przewód poluzowany.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam. Czy sprawdzał ktoś cieśninie na cylindrach? Mam podobny problem i po diagnostyce cylinder pierwszy 7 bar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...