Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przeskoki w kierownicy przy skręcie


JoWo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry , jako nowy użytkownik Nissana Tiidy 1,6HB 57k km mam pytanie . 
W kierownicy przy skręcie w prawo/lewo jest wyczuwalny i słyszalny przeskok . Sytuacja się nasila , ponieważ po miesiącu użytkownika już lekkie nawet manewry maja wyczuwalny ten przeskok . Mechanik sprawdzał zwieszenie i jest Ok , ale na szarpakach stwierdzono luzy na listwie maglownicy . 
Moje pytanie czy ktoś miał co podobnego i co to było ? Dwa czy kupić maglownica nowa czy dać do regeneracji ? 
Będę wdzięczna za podpowiedzi  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załącznikach masz biuletyny serwisowe do Versy (amerykańska nazwa Tiidy), warto sprawdzić. U mnie stuki pochodziły z plastikowego  łącznika kolumny kierownicy. To moje znaleziska z amerykańskich forów z 2011 r. Serwis nissana nie miał bladego pojęcia skąd te stuki pochodzą i wymieniali łożysko amortyzatora, amortyzator, tuleje w zawieszeniu itd., dopiero jak zobaczyli( pierwszy raz w życiu) biuletyny to naprawili, na szczęście jeszcze na gwarancji.

 

NTB10-005a.pdf NTB09-127.pdf NTB08-094.pdf

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wymienione łożysko i łączniki 

poprzedni właściciel w łożysko nawalił smaru 🙈 żeby nie było stuków 

 

Tu jest problem przy skręcaniu kierownica - coś tak jak przeskakuje kostka 😉 ale już obecnie jest to słyszalne na zewnątrz i przy mniejszych niż maksymalne skręty kierownica

czytalam o kasowaniu luzu na listwie maglownicy, ale czy w Tidzie się da ? 
 

szukam podpowiedzi bo mechanik twierdził , ze zawieszenie sztywne - fakt nie ja nie czuje luzu 😜

 

@JacekJQ dziękuje 🙏🏼 Zaraz poczytam . U mnie tez każdy wymyśla 😉bo nikt nie może znaleźć przyczyny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...