Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

X-trail dziwne dźwięki


skubi90
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam X-Traila 2018r 2.0 dci x-tronic 4x4. Przebieg to 30 tkm. Mam dziwny problem, otóż od paru dni coś metaliczne chrobocze/dzwoni/potrzaskuje/ociera/rezonuje w okolicach układu napędowego podczas jazdy ciężko nazwać ten dźwięk, czasami też na biegu jałowym. Podczas jazdy na niskich obrotach i bez przyspieszania cichnie, przy wyższych obrotach i podczas przyspieszania cały czas coś chrobocze. Na postoju na N i P jest tych dźwięków mniej na D i R więcej. Możliwe, że przy takim przebiegu coś ze skrzynią się dzieje? Miał ktoś taki przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od najprostszych rzeczy.

Sprawdź wszystkie osłony termiczne wzdłuż układu wydechowego. Nie wiem jak jest w T32, ale bardzo często wzdłuż wydechu są mocowane blachy aluminiowe, w których wyrabia się otwór wokół śruby i potem one opadają i potrafią się obijać o zawieszenie lub elementy podwozia albo ocierać o wał napędowy. I potem ten hałas przenosi się dalej i daje wrażenie jakby to inne elementy hałasowały.

A druga sprawa to weryfikacja klocków hamulcowych. Jak już zanikły to właśnie mocowane do nich blaszki mogą dawać sygnał o potrzebie ich wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki na pewno są w porządku, sprawdzę te osłony tylko mam już 2 x traila, w domu jest też ostatni juke i nigdy takich dziwnych rzeczy nie bylo, skrzynia nie należy do najmniej awaryjnych więc się nieco martwię bo auto z 2018. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, skubi90 napisał:

Klocki na pewno są w porządku, sprawdzę te osłony tylko mam już 2 x traila, w domu jest też ostatni juke i nigdy takich dziwnych rzeczy nie bylo, skrzynia nie należy do najmniej awaryjnych więc się nieco martwię bo auto z 2018. 

tak jak kolega gkowal podpowiada, aby sprawdzić osłony termiczne nad wydechem i wałem. podobny problem miałem w T31. jedną usunąłem ponieważ nie nadawała się już do niczego a drugą poprawiłem i problem zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłemi wszystkie osłony na miejscu i siedzą tak jak powinny, mam przegląd w ASO w przyszłym miechu ale chyba podjadę szybciej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W celu wyjaśnienia, po kilkugodzinnej diagnozie w serwisie okazalo sie, że pękł czy odłamał sie jakiś króciec od chłodnicy egr i hałasował, mechanik stwierdził, że pierwszy raz takie coś widzi, wada fabryczna, moze komus sie przyda informacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...