Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Terrano 2.7 - nie wchodzi na obroty - komputer?


sliwki9897
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. 

Mam taki problem - auto mimo wciskania gazu "do dechy" nie wchodzi na obroty i nie chce przyspieszać. Mi wygląda to na jakieś ograniczenie mocy z komputera - cos typu tryb awaryjny. Zaczęło się od tego że w aucie nie było prądu mimo że akumulator był podpięty i naładowany (nie działały nawet światła, kontrolki, nic). Przez noc akumulator rozładował się do 7 V. Po naładowaniu zdiagnozowałem problem - przerwany był kabel + od akumulatora (nie ten główny tylko jakiś drugi, dość gruby) - ktoś wcześniej przy tym majstrował, przeciął go a potem skręcił byle jak i zaizolował. Kabel zaizolowałem, prąd jest i akumulator się nie rozładowuje i trzyma prąd.

Auto pięknie pali, a silnik chodzi normalnie. Problem jest gdy chce jechać bo brak mocy i przyspieszenia. Mam drugie auto w którym takie objawy były gdy silnik wszedł w tryb awaryjny, po skasowaniu którego wszystko wróciło do normy. Nissana mechanik podłączył pod kompa i stwierdził że reset błędów nic nie dał. 

Ktoś może cos poradzic?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Miałem sytuację że gdy zwiększałem prędkość włączała się sygnalizacja awarii silnika i silnik tracił moc. Były różne teorie mechaników od awarii komputera po konieczność wymiany wtryskiwacza sterującego. Problem minął po odkręceniu przewodu wysokiego ciśnienia paliwa gdzieś po lewej stronie silnika ( zgodnie z kierunkiem jazdy) i oczyszczenia znajdującego się tam metalowego sitka z brudu który hamował przepływ paliwa. Gdzie ten przewód odkręcałem nie pamiętam dokładnie bo to wiele lat temu było. Może to było na pompie zasilającej wysokiego ciśnienia? Może ktoś inny kto wie więcej podpowie coś... Podczas odkręcania przewód się złamał i pospawał go później fachowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...