Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Mrugajaca kontrolka oleju


Misiek521
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mianowicie 

Witam wszystkich mam problem z kontrolką oleju w nissan juke 1.2 benzyna 2017 rok produkcji.Stan oleju jest w normie w połowie miarki wiec niski stan oleju wykluczam samoczynnie bo był sprawdzony.Objawy które zauważyłem przy rozpedzaniu samochodu i obrotach powyżej 2900-3100 po naciśnięciu sprzęgła mignie kontrolka oleju. Jeżeli samochód stoi na biegu jałowym i po dodaniu gazu do tych samych obrotów i wyżej miganie kontrolki nie występuje.

Edytowane przez Misiek521
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie świeci na wolnych obrotach odpala normalnie jezdzi normalnie przy przyspieszaniu przy 2800-3000 obrotow mignie przejdzie 3000 i jest normalnie 

Edytowane przez Misiek521
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Wyglada na rozrzedzony olej bezyna, tak sie dzieje z jazda na malych dystansach i problem z cisnieniem oleju.

Polecam zmiane oleju i oryginalny filtr albo dobry zamiennik 

Znam przypadek ze filt oleju mial za malo dziurek do filtrowania, stawial opory i przy odpaleniu kobtrolka oleju gasla po 2 sec a nie od razu, u ciebie co innego ale lepiej nie kupowac najtanszych filtow oleju.

Edytowane przez Trex99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego właśnie tak samo jak ty pomyślałem wymieniłem olej na 0w30 filtr oleju i usterka zniknęła nie wiem czy to dobra decyzja zalać 0w30 ale jak narazie nic sie niedzieje.Dziekuje ci bardzo za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lejemy olej dedykowany , i markowy. Żadnych wynalazków z olejami nieznanymi .

Silnik 1.2 niestety mają kiepską opinię. Już go zastąpiono innym silnikiem. Niektóre z tych feleranych mają bardzo krótki żywot, przy 40 paru tyś potrafią się pojawić dziury w tłokach. To tylko jeden przykład. Nowa jednostka 13 tyś zł . Oczywiście bez osprzętu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...