Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czujnik ABS X-trail / Rogue


LukasJuve
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowne grono.

Poszukuję pomocy w temacie wymienności czujników ABS. 

Jestem posiadaczem Nissana Rogue, którego sprowadziłem z Kanady. Mam problem z błędem ABSu, a co za tym idzie niedziałającym ESP itd. Wymieniony został czujnik ABS w prawym przednim kole na czujnik z X-traila T32. Podczas skanowania błędów komputer wskazywał zawyżone dwuktotnie wartości prędkości na tym kole.

Z tego co zdołałem ustalić czujniki do Rogue mają oznaczenia 47910-4BA0A natomiast w X-trailach jest 47910-4EA0A. 

Czy jeśli taki czujnik byłby wogóle sprawny to czy po odpaleniu auta ten błąd byłby nadal wyświetlany?

Nie bardzo wiem jak podejść do tego tematu. Czy ma ktoś doświadczenie z wymiany tych czujników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Historii ciąg dalszy. 

Oba przednie czujniki wymienione na nowe. Po uruchomieniu auta zero błędów. Przejazd kilkadziesiąt metrów i znów wyrzuca błąd. Po restarcie błąd pozostaje.

WTF? 

Czy należałoby już spoglądać na sterownik przy pompie ABS?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2022 o 15:44, gkowal napisał:

Jaki jest numer błędu?

 
 

Jaki jest numer błędu?

C1108

Czujnik nowy, wymieniony dwukrotnie. Na skanerze wszystkie prędkości na czujnikach równe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Problem rozwiązany.

Powód prozaiczny. Przy wymianie uszkodzonego czujnika ABS, nastąpiło (przyznaję się, przez moją nieuwagę) uszkodzenie pierścienia magnetycznego na łożysku. Także odczyt był prawidłowy jednak system wyrzucił błąd C1108.

Wymiana łożyska z piastą na nowy rozwiązało calkowicie problem z ABS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...