Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Górna prawa poduszka silnika M4


Benak8000
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie od pewnego czasu wyczułem jazdę taka z lekkim szarpaniem ,pierwsza myśl poduszka .Po zamontowaniu telefonu i zrobienia nagranie górna prawa poduszka przy samym ruszaniu mocno lata przód tył normalnie jestem w szoku ,że z taką łatwością sie rusza.Wziąłem breszke i pchałem i podnosiłem do góry i zobaczyłem lekkie pekniecia. I tu pytanie czy te poduszki tak maja mocno majtać tym silnikiem ? mało tego ta poduszka ma oznaczenie M4 z jak sprawdzałem to taka poduszka prawie 800zł nie ma nic tańszego ?  Nissan Qashqai Lift  SILNIK 2.0 Benzyna 141km 4x4 przebieg 120tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda kupowałem do silnika 1.6 bo też poduszka tak latała.Kupiłem w zamienniku firmy febi albo febest już nie pamiętam i jest sztywny teraz silnik tylko co z tego jak bardziej przenosi wibracje na budę .Więc wydaje mi się że poduszka nawet w oryginale też będzie taka miękka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja mam jakąś M4 a  z tego co widziałem do modelu 1,6 sa jakieś inne. No nie mam zielonego pojęcia która do mojego modelu będzie pasowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Benak8000 napisał:

Tylko ja mam jakąś M4 a  z tego co widziałem do modelu 1,6 sa jakieś inne. No nie mam zielonego pojęcia która do mojego modelu będzie pasowała.

Do MR20 w oginale są rożne zaleznie do tego czy 2WD czy 4WD jak u Ciebie , i czy CVT czy manual bo też jest róznica. Po numerze VIN najlepiej dobrac nr orginalu i potem można poszukać na tej bazie zamiennika.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to 4x4 i manualna skrzynia 6 biegowa . A czy poduszke skrzyni taż musze wymienić ? bo lata ten silnik tylko na tej górnej prawej . Może zna ktoś dobry sklep z nie drogimi częściami ? jakiś link gdzie szukać bo na allegro nie ma do mojego modelu .

Edytowane przez Benak8000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2022 o 12:27, Benak8000 napisał:

taka poduszka prawie 800zł nie ma nic tańszego ? 

No niestety, to jest poduszka hydro, jeszcze ze sporym kawałkiem aluminium, co pewnie stanowi połowę tej ceny. Nie wiem, czy aluminiowa łapa  jest odkręcana od poduszki. Jeśli tak, to można poszukać samej poduszki w zamienniku, choć może nie występować. Można spróbować z używaną, ale to loteria. Ja mam takie samo rozwiązanie w lagunie III. Kupiłem używaną poduszkę od innego silnika, ale świeżą, w super stanie. Przełożyłem tylko łapę aluminiową i jest ok. Kosztowało mnie to 40 zł.

Tylko na Twoim miejscu upewniłbym się, że ta poduszka rzeczywiście jest zużyta, można to ocenić jak bardzo "siadła" lub czy wyciekł olej i jak wygląda od spodu. Jej cechą jest to, że ma duży luz przód - tył i to jest normalne. A właściwie to powinien być jeszcze łącznik reakcyjny, który zapobiega temu kiwaniu. W MR20DE go nie ma i uważam to za wadę konstrukcyjną. U mnie w R9M jest.

https://2407.pl/nissan-brand/loze-silnika-11210-jd20b-1770634/?gclid=CjwKCAjwhNWZBhB_EiwAPzlhNt3m33V95SOZAUzNMYGd6NeuDbpFYOgBp-P30_PjJH2kxmVXDDZy5xoCj04QAvD_BwE

Edytowane przez cezzar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za wiadomość .Powiem tak nie widzę żadnego wycieku z tego co widzę niby jest wszystko ok tylko lata przód -tył  zrobilem sobie nagranie telefonem przyklejonym i jak ruszam z 1 biegu to idzie do tyłu a jak jadę normalnie to wraca na swoje miejsce.A powiedz mi kolego czy poduszki pod skrzynię biegów często padają? bo z tego co sprawdzałem ma tylko 3 poduszki .Wymieniłem ta tylna bo latał ten silnik ale to nic nie dało ,może ta pod skrzynią wymienić ? bo od jakiegoś czasu jak jade jedynka to takie odczucie jak by bujało kangurza jazda .

Edytowane przez Benak8000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...