Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Konsola środkowa


bobroy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na konsoli środkowej, pod nawiewami powietrza mam tak od lewej strony: włącznik ogrzewania tylnej szyby, włącznik od świateł awaryjnych i zaślepkę (puste miejsce). Czy w innych Primerach coś jest w tym pustym miejscu? Czy Japońce zrobili to dla estetyki i symetrii? Wymyśliłem sobie umieścić w tym miejscu wyświetlacz od termometru zewn/wewn. ale w ten sposób żeby był przyczepiony od wewnątrz konsoli. A do jego podświetlenia, to by się naciskało go, tak jak włącza sie ogrzewanie tylnej szyby. Nie wiem czy to wykonalne, bo nie wiem jak jest zbudowany ten włącznik. Rozbierał to ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na konsoli środkowej, pod nawiewami powietrza mam tak od lewej strony: włącznik ogrzewania tylnej szyby, włącznik od świateł awaryjnych i zaślepkę (puste miejsce). Czy w innych Primerach coś jest w tym pustym miejscu? Czy Japońce zrobili to dla estetyki i symetrii? Wymyśliłem sobie umieścić w tym miejscu wyświetlacz od termometru zewn/wewn. ale w ten sposób żeby był przyczepiony od wewnątrz konsoli. A do jego podświetlenia, to by się naciskało go, tak jak włącza sie ogrzewanie tylnej szyby. Nie wiem czy to wykonalne, bo nie wiem jak jest zbudowany ten włącznik. Rozbierał to ktoś?

Hmm... Ciekawy pomysl... Sam bym cos takiego tam wrzucil, ale skad wezmiesz taki termometr, zeby sie tam zmiescil?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tam czerwona diodka, chyba od alarmu.

 

To wiem, mówiłaś mi na spocie :-)

 

Właśnie, problemem jest taki termometr. Na allegro znalazłem mniej prostokątny niż więszkość, które są podłużne. Chodzi żeby miał tylko temp. wewn. i na zewn. nic wiecej. Kwestia jakiej wielkości jest wyświetlacz i czy nóżki od ekranu są wyprowadzone od spodu, czy z boku. Jeśli od spodu to lepiej, jeśli z boku to robi się problem. Pewne jest, że ten wyświetlacz jest przylutowany do płytki, teraz kwestia wielkości takiej płytki. Niestety sprzedawca nie był w stanie powiedzieć mi jakich rozmiarów jest taki wyświetlacz.

 

A czy ktoś wie, gdzie i za ile można kupić taki używany włącznik do ogrzewania tylnej szyby? Trzebaby pokombinować :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym miejcu również mam diodkę od alarmu. Widziałem ją w tym miejscu również w kilku innych Primerkach. Prawdopodobnie fabrycznie montowane alarmy tu właśnie miały swoje diodki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na allegro termometr do ... akwarium ale ma duży zakres temperatur. Niestety ma tylko jeden czujnik temperatury :-( ale chyba wymiarami jest zbliżony do tej zaślepki (termometr ma 47x26 mm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na allegro termometr do ... akwarium ale ma duży zakres temperatur. Niestety ma tylko jeden czujnik temperatury :-( ale chyba wymiarami jest zbliżony do tej zaślepki (termometr ma 47x26 mm).

Mam tylko pytanie. Nie wystarczy Ci termometr temp. zewnętrznej, który masz zapewne fabrycznie? Bo jeśli dobrze rozumiem chcesz właśnie zamontować taki do mierzenia temp. wewnętrznej. Po co Ci to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi, że nie mam fabrycznie takiego termometru :-( i dlatego kombinuję z włożeniem innego.

 

Pomierzyłem u siebie tę zaślepkę i wyszła kicha :-( zaślepka ma wymiary ok. 50x30 mm, tak więc w to miejsce będzie pasowal tylko akwaryjny termometr z jednym czujnikiem temp. zewnetrznej. Chyba jednak kupię taki 2-funkcyjny i przykleję go do pokrywy popielniczki, bo i tak z niej nie korzystam. Pomaluje go na czarno farbę do modeli plastikowcyh :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...