Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z radiem, wyłącza się po 15 min.


Juke2014
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zakupiłem Juke z roku 2014. Radio wygląda na oryginalne, w samochodzie jest takie samo jak na załączonym zdjęciu.

Problem jest w tym, że jak odpalę samochód to na radiu pojawia się komunikat o blokadzie. Trzeba nacisnąć przycisk Setup i radio + nawigacja uruchamia się.

Niestety po 15 minutach jazdy radio ponownie blokuje się i już nie można odblokować przyciskiem Setup. Trzeba się zatrzymać, zgasić samochód i odpalić ponownie.

Co można na to poradzić? Ktoś w łódzkim pomoże?

NISSAN-JUKE-LIFT-NAWIGACJA-NAVI-KAMERA-RADIO-NOTE.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, salikartur napisał:

Nie prosi gdzieś po drodze o pin ?

Te radia nie wymagają PIN-u. O ile info które dostałem kiedyś w ASO jest wiarygodne, to NC2 i NC3 jedynie są przypisane do konkretnego auta.

12 godzin temu, Juke2014 napisał:

Co można na to poradzić? Ktoś w łódzkim pomoże?

Co prawda nie jestem z łódzkiego, ale masz chyba jedno wyjście. W menu radia masz opcję przywrócenia do ustawień fabrycznych. Jedyne co tracisz, to wcześniej wklepane adresy i ustawienia NC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne radio od czasów juke i qashqai j10 , tylko nie pamiętam czy po fl czy jeszcze przed nie woła raczej o pin. Generalnie od pierwszego connecta. Autoryzacja radia odbywa się po sieci CAN. Radio będzie się blokować bo jest z innego aamochodu. Trzeba najprawdopodobniej zresetować do ustawień fabrycznych i zakodować w ASO, albo jakiś mega dobry elektronik, albo emulator can.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, tomkek1912 napisał:

Żadne radio od czasów juke i qashqai j10 , tylko nie pamiętam czy po fl czy jeszcze przed nie woła raczej o pin. Generalnie od pierwszego connecta. Autoryzacja radia odbywa się po sieci CAN. Radio będzie się blokować bo jest z innego aamochodu. Trzeba najprawdopodobniej zresetować do ustawień fabrycznych i zakodować w ASO, albo jakiś mega dobry elektronik, albo emulator can.

Mylisz się, znam co najmniej dwa modele radia OEM z Juke, które wołają po każdym odpięciu akumulatora o pin, Connect NC1, który użytkuje  woła o pin

Edytowane przez salikartur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mylę się, napisałem "nie woła raczej", czyli zostawiłem margines :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, salikartur napisał:

Mylisz się, znam co najmniej dwa modele radia OEM z Juke, które wołają po każdym odpięciu akumulatora o pin, Connect NC1, który użytkuje  woła o pin

O ile fotka pokazana na wstępie jest wiarygodna, a auto pochodzi z 2014r i radio pochodzi z tego auta, to kol. Juke2014 ma na pokładzie NC3 - dokładnie identyczne mam w Pulsarze z 2014r. Ten model nie wymaga PIN'u.

Więc proponuję zaczekać ze zwartymi pośladkami na relację założyciela wątku dot. efektu przywrócenia do ustawień fabrycznych. Mam nadzieję, że się doczekamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Juke2014 napisał:

Dzisiaj też przyjdzie karta za nową mapą do nawigacji.

Dobrą kupiłem: https://allegro.pl/oferta/mapa-nissan-lcn2-v6-2022-micra-note-juke-radary-11850004067

Wygląda na to, że z kartą dałeś ciała. Po pierwsze, to kupiłeś starocia CONNECT 2 Europe - V6 która była z mapami na 2021r. a

po drugie - to wg. obrazka który zamieściłeś na wstępie, to masz na pokładzie NC3, a do tej navi już od początku br. są karty Nissan CONNECT 3 Europe - V7. Karta może i zaskoczy, ale kupować w końcówce roku starocia z mapami na 2021, kiedy lada chwila Nissan wypuści mapy V8 na 2023 r (bo do NC1 już są mapy na 2023r), to trochę nierozważne posunięcie z Twojej strony.

PS. Proponuję skontaktować się z ASO Nissana, podać VIN i zapytać jakiego masz Connect'a na pokładzie (NC2, czy NC3). Ja swoją opinię w tej kwestii opieram na fakcie, że swego czasu odsprzedawałem do Juka z końcówki 2014 swoją kartę z NC3, pożyczałem też koleżance do identycznego auta i moja karta śmigała w obu przypadkach. Dlatego sugeruję podpytać ASO, bo w 2014 r montowali w Jukach zarówno NC2, jak i NC3 ... i nie wszystkie NC3 mają kartę osłoniętą klapką. TUTAJ masz chyba najbardziej wiarygodne źródło, a tam 2 obrazki dot. Juke 2014

NC2     Nissan_Connect_LCN2_System.png

==========================================================

NC3     Nissan_Connect_LCN2KAI_System.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej by aso robiło reset. Nie wiem czy wcześniej nie muszą zapisać konfiguracji radia. Czytałem na forach zagranicznych, że robi się coś takiego (znaczy jest to jedna z procedur).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio wygląda na NC2:

IMG_0704.thumb.png.750792d1ab6c08ab69b90960959d8567.png

Restart do ustawień fabrycznych nic nie dał.

Komunikat pojawia się nadal:

IMG_0699.thumb.png.95e1ada9c338a14a45b6bf80ccb2fb4c.png

Co do nawigacji to tak bardzo mi na niej w tej chwili nie zależy. Jak już gdzieś pojadę to na nawigacji z telefonu.

Ktoś tam sugerował, że może mapa nie aktualna. Problem z kartą od mapy. Może bez karty SD pojeździć. Takie tam wróżenie z fusów.

Co ciekawe już jakiś czas temu dzwoniłem do ASO Nissana w Łodzi i Pan nie był w stanie pomóc. Nie zaproponował, aby przyjechać do serwisu w celu diagnostyki, nic, pustka, odbiłem się od ściany.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Juke2014 napisał:

Radio wygląda na NC2:

Przecież dałem Ci TEN LINK i dodatkowo 2 fotki pochodzące z tego linku, które jednoznacznie wskazują, że masz NC3 w aucie. To nie jest link ze strony jakiegoś "bolka-lolka", ale ze strony Nissana https://nissan.navigation.com/models/Catalog/Catalog_Juke/en_GB/NissanEMEA/EUR

Nie wiem na jakiej podstawie upierasz się, że masz NC2. Może właśnie Twój problem bierze się z tego, że masz niewłaściwą kartę, w efekcie czego system Ci ją blokuje.
 

1 godzinę temu, Juke2014 napisał:

Co ciekawe już jakiś czas temu dzwoniłem do ASO Nissana w Łodzi i Pan nie był w stanie pomóc. Nie zaproponował, aby przyjechać do serwisu w celu diagnostyki, nic, pustka, odbiłem się od ściany.

Ciekawa rzecz. Ja zanim zamówiłem pierwszą kartę do aktualizacji, wykonałem telefon do ASO Nissana w Poznaniu, poprosiłem Pana o pomoc w doborze odpowiedniej karty, bo na aukcjach jedni pisali że Pulsar 2014 ma NC2, inni że NC3. Pan z którym rozmawiałem poprosił o podanie VIN-u i po chwili poinformował, że mam NC3.

Jak widać w rozmowie z ASO byłeś mało przekonywujący i dzwoniąc trafiłeś  na lenia, lub neptyka, który wyspecjalizował się tylko w parzeniu kawy dla starszych kolegów. Może wystarczyło zadzwonić do innego ASO - w kraju mamy ich sporo, lub do centrali Nissana w Wa-wie.

Tutaj też nie podałeś VIN-u. Na pewno są wśród nas koledzy pracujący w Nissanie, więc pewnie by Cię wsparli konkretną informacją ...

Tyle z mojej strony w tym temacie - szkoda klawiatury.

The End

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia które wstawiłem są z mojego samochodu. Radio bardziej wygląda mi na NC2 niż NC3. 

Problem opisywany w tym wątku dotyczy komunikatu na radiu: BLOKADA - system jest zablokowany a nie problemu z mapami do nawigacji. Pisząc o Panu z ASO Łódź pisałem pod zjęciem z komunikatem. Pan z ASO nie był w stanie pomóc z tym komunikatem a nie z nawigacją.

Podsumowując kto jest w stanie pomóc z tym komunikatem? Naciskam Setup, radio odblokowuje się (radio jako całe urządzenia a nie to, że gra stacja radiowa jak Radio ZET). Radio wyłącza się po 15 minutach w trakcie jazdy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pan z ASO powiedział dlaczego nie może pomóc? Bo wg lektury np. forów Nissana w UK jest to zwykły kit, który nie wiedzieć czemu w części ASO wciskają ludziom. No chyba, że ci co w UK kodowali radio z innego Nissana poprzez ASO kłamią. Ale po co mieli by to robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan z ASO sprawdził czy jest jakaś akcja serwisowa dla tego modelu samochodu. Akcji serwisowej nie było/ma. Pojawianie się komunikatu zrzucił na starą wersję mapy do nawigacji. Co do aktualizacji to nie mógł pomóc, ponieważ nie ma akcji serwisowej. Akcja serwisowa to np. aktualizacja mapy.

Zadzwonię do ASO w innym mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno liczę, że zarówno Ty i inna osoba z działu Micry upora się z przekodowaniem radia przez ASO i napisze o tym.

Ja jestem w trakcie przygotowywania wiązki pod tego connecta, moduł kamer i podlączenia sieci CAN. Zostało mi do rozgryzienia AV CAN -H i L (czerwony i ciemno niebieski przewód) i 8 przewodów z modułu kamer, bo radio już mam ogarnięte, kamery też, zasilanie też, can "ogólny" też.(jasno zielony i jasno niebieski przewód), sygnał wstecznego też. Mam porządne kluczyki do przepinowania kostek. Czekam na wtyczki z Chin, by zrobić przejściówki ze zwykłego radia na nawigację. Zrobię wiązkę tak, że poza wtyczkami przy radiu nie będzie szło poznać bez dokładniejszego patrzenia, że przeróbka.

A tak na wesoło fragment z wiązki, coś czego nie widać w waszych autach, bo jest pod warstwą izolacji, peszli i "gąbek" (to tak a propos nawigacji za 17 tys zł w Nissanie o której pisano w innym wątku):

20220927_205825.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
W dniu 30.09.2022 o 21:25, Juke2014 napisał:

Pan z ASO sprawdził czy jest jakaś akcja serwisowa dla tego modelu samochodu. Akcji serwisowej nie było/ma. Pojawianie się komunikatu zrzucił na starą wersję mapy do nawigacji. Co do aktualizacji to nie mógł pomóc, ponieważ nie ma akcji serwisowej. Akcja serwisowa to np. aktualizacja mapy.

Zadzwonię do ASO w innym mieście.

Hej. Udało się jakoś rozwiązać problem. Wymieniłem radio w Note na kupione z allegro i mam ten sam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...