Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

NV 200 1,5DCi buczenie po rozruchu.


jaronv200
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Jeżdżę tym autem kilka lat,a problem buczenia (szczególnie przy niskiej temperaturze na zewnątrz ) męczy mnie i auto praktycznie od początku (kupiłem auto od pierwszego właściciela z przebiegiem 60 tys. km). Serwis Nissana nie pomógł. Mój obecny stały serwis problem słyszy ,ale ze względu na to,że dźwięk trwa do 2 minut po uruchomieniu i ponownie pojawia się dopiero po długim postoju i zupełnym,albo prawie zupełnym ostygnięciu silnika , na obecną chwilę problemu nie zidentyfikował.

Niepokoi mnie ostatnio to ,że buczenie stało się ostatnio bardziej słyszalne ,choć cichnie podobnie jak wcześniej po kilkudziesięciu sekundach.

Poruszam temat z nadzieją,że ktoś używając auta z tym silnikiem (1,5DCi 110KM) miał podobny problem i jakoś go rozwiązał.

Zaznaczam, dźwięk buczenia pojawia się tylko po uruchomieniu zimnego silnika i trwa do 2 minut.Przy wysokiej temperaturze na zewnątrz ,bywa ,że nie pojawia się wcale.

Dzisiejszego poranka temperatura zewnętrzna ok 6 stopni i dźwięk był i trwał właśnie ok 2 minut.

Olej zmieniany regularnie na zalecany przez Nissana niskopopiołowy syntetyk. Obecny przebieg 135 tys.km.

Miałem okazję odpalać inne NV200 np. w komisie samochodowym z dużo większymi przebiegami i podobnego efektu nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...