Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z gazem


Ciupaga83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam problem z gazem, długo kręci podczas odpalania na gazie (na benzynie od kopa), wymieniony reduktor i sterownik, czasami potrafi zgasnąć na gazie podczas hamowania-zwalniania, gazownicy  nie wiedzą co jest, gdzie szukać problemu 

1 minutę temu, Ciupaga83 napisał:

Witam problem z gazem, długo kręci podczas odpalania na gazie (na benzynie od kopa), wymieniony reduktor i sterownik, czasami potrafi zgasnąć na gazie podczas hamowania-zwalniania, gazownicy  nie wiedzą co jest, gdzie szukać problemu 

1.6 qashqai - Stag Qbox plus 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być problem z regulacją, bez zerknięcia w program ciężko będzie, długie kręcenie może wskazywać na zalewanie auta, czyli może coś popuszczać w układ, jak reduktor wymieniony to zostają wtryski

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bez zerknięcia w program nic nie można powiedzieć, kabel do STAG-a koszt około 50zł program za free ze strony producenta, czyli jak coś chcesz się dowiedzieć i nei tylko to proponuję takie rozwiązanie lub znaleźć kogoś z kablem i podłączyć auto dać scriny, ogólnie co tam jest zamontowane? możesz podesłać zdjęcie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz tam emulator?? czyli po dwa wtryski na cylinder?? może problem tkwi w emulacji i przełączaniu np. źle sparowane wtryski

barakudy wchodzą pod kolektor bez problemu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Problem z odpalaniem na gazie udało się zlikwidować, pali od kopa, natomiast jest problem podczas hamowania ,zwalniania, redukcji biegu 4 na 3 , auto gaśnie, ale tylko na gazie, na benzynie wszystko ok. Gazownik po podłaczeniu do kompa twierdzi że z parametrami wszystko jest ok, dużo o tym pisze w necie , dużo takich przypadków natomiast nikt nie napisał co pomogło, jakieś sugestie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2022 o 14:15, DINO napisał:

masz tam emulator?? czyli po dwa wtryski na cylinder?? może problem tkwi w emulacji i przełączaniu np. źle sparowane wtryski

 

 możesz odpowiedzieć na te pytania?

Godzinę temu, Ciupaga83 napisał:

Problem z odpalaniem na gazie udało się zlikwidować, pali od kopa, 

co pomogło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o odpalanie na gazie ,to gazownik coś w parametrach mieszał, natomiast nie wiem czy mam emulator, ale 3 lata było wszystko dobrze, i przy wtryskach oprócz ich sprawdzenia nic nie było mieszane, problem dopiero pojawił się po tym jak zmieniłem sterownik ( bo stary uszkodzony ), i zmiana reduktora na nowy. Zanim wysiadł sterownik przez 3 lata nigdy mi nie zgasł i sprawował się bardzo dobrze, dopiero od niedawna po tych wszystkich regulacjach zaczął gasnąć. Jutro jade go odstawić i gazownik będzie dalej walczył z nim 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcie nr3 na grodzi wisi emuklator, tak przypuszczam bo ciężko odczytać, sterownik zmieniany na taki sam?? czy inny/nowszy? czy ruszana była wtyczka i przewody?, ile masz wtrysków PB na cylinder? jak to auto ma tak myślę 8 wtrysków PB to masz zemulowane 4 sztuki przez ster od LPG i 4 sztuki przez emulator, jak było dobrze to może coś teraz źle podłączył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...