Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

MAP Sensor


melchior71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Od niedawna jestem włascicielem Juke 1,6 4x4 Nismo 200KM 

No i problem . Padł czujnik ciśnienie dolotowego MAP Sensor .Nowy kosztuke 1500 zł - czy jest jakis zamiennik w normalnej cenie ???

4 piny z czujnikiem temperatury 

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeci check engine ,błąd Map Sensor ,  troche falują obroty na postoju ( może nie falują ale są takie króciutkie zrywy ) , czasami odpali i po sekundzie zgaśnie i odpala za 2 , no i spalanie 10,5l

Ogólnie nic się nie dzieje , silnik chodzi cicho i równo - w czasie jazdy 

Czujnik jest od góry na dopływie do kolektora ssącego ,prawy dolny narożnik pokrywy silnika ,czteropinowa wtyczka 

Edytowane przez melchior71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Z góry go fajnie widać , nie jest niczym przykryty - przed kolektorem dolotowym .Oczywiście trzeba zdjąć pokrywę tą z napisem DIG Turbo

IMG_20221018_182507.jpg

IMG_20221018_182542.jpg

Edytowane przez melchior71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie . Lipa z czujnikiem . Było ok 1 dzień , potem znowu oświecił się Check E. Nie wiem co robić . Miał ktoś taki problem ? Czy może ktoś podać jaki czujnik jest montowany fabrycznie bo nie wiem czy w moim już poprzedni właściciel nie podmienił . mam 1,6 DigT 200kM Nismo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2022 o 18:16, melchior71 napisał:

A co dzieje się u Ciebie ? Jakies inne problemy?

Ogólnie spoko wszystko, ja mam wersję 190 KM, po programie 230 KM, ale coś takiego mi się pojawiło, że jak wcisnę mu buta to nie trzyma jakby ciśnienia, odcina go, takie falowanie doładowania jest.

Zdarzyło się kilka razy, że odpalił mi rano i po ok. 2 sek. zgasł. Za drugim razem już bez problemu. Błędami nie sypie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam . Czy ktos może dac namiary na zakup takiej wtyczki do czujnika atmosferycznego : 3 PIN-y , albo jak ona sie fachowo nazywa żeby gdzies poszukać .Moja jest rozwalona . Pozdrawiam 

IMG_20221212_175743.jpg

IMG_20221212_175832.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok już znalazłem :

To jest YAZAKI 3 PIN a dokładniej 7283-8852-30
Teraz jeszcze jednen problem . Gdzie ten czujnik ma być podpięty ??? Do jakiego wężyka ? 
Według schematu jaki znalazłem to do serwo ,ale wężyk jaki znalazłem idzie gdzieś w dół , skrzynia biegów -silnik ,ciasno tam . Muszę wjechać na kanał żeby określić . po stłuczce jaką miał nissan mechanior wogóle go nie zainstalował . MAP Sensor był walniety to wymieniłem .Teraz okazało się że czujnika ciśnienia atmosferycznego (bezwzględnego ) nie ma wogóle .Kupiłem i podłączyłem . Check Engine zgasł 🤪 muszę jeszcze podpiąć dobrze ten czujnik .Jak ktoś ma Nismo 2013 r 200 kM - czy może sprawdzic gdzie idzie wężyk z czujnika obok akumulatora po prawej  - 3 pinowa wtyczka i czujnik z dwoma otworkami ale jedna śróbką . 

 

czujnik nismo.png

Edytowane przez melchior71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...