Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Opiłki w filtrze paliwa


zurio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Spotkała mnie taka sytuacja w moim X-trailu 2.2 diesel:

Jeździłem trochę na rezerwie, zatankowałem wieczorem auto do pełna (Shell). Następnego dnia od samego początku auto zaczęło jeździć mułowato. Jedynym plusem tego było to, że wtryski przestały hałasować. Pomyślałem, że pewnie z dna zbiornika jakiś syf poszedł do filtra. Wymieniłem filtr i faktycznie czysto to tam nie było.

Niestety dalej nic się nie zmieniło.

Zajrzałem do zbiornika do obydwu komór, wszystko w porządku, brak zanieczyszczeń.

Wymieniłem więc dzisiaj drugi raz filtr i moim oczom ukazały się opiłki, było ich sporo (zdjęcie).

Przejechał się kawałek, auto odzyskało moc.

Zastanawiają mnie te opiłki. Czy mogą być one z pompki pomiędzy komorami zbiornika? Mam ostatnio również problem ze wskazaniem ilości paliwa - oszukuje, zaniża o jakąś 1/4.

Wydaje mi się, że powrót z pompy wysokiego ciśnienia i wtryskiwaczy idzie bezpośrednio do zbiornika więc to raczej można wykluczyć.

Ktoś z Was spotkał się z czymś takim?

Pozdrawiam,

Karol

 

IMG20221018180641.jpg

Edytowane przez zurio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, przemoog napisał:

Jeśli opiłki są w baku to musi opiłkować pompa common rail

Albo pompa na stacji benzynowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kilka dni po założeniu postu założyłem filterek paliwa na powrocie do zbiornika - czysty, bez opiłków do dnia dzisiejszego.

Podejrzewam jednak pompkę paliwa pomiędzy komorami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...