Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Juke 1.0 114 ps Olej 5w30


Trex99
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam zamiar w silniku 1.0 114 ps wymienic olej po dotarciu, czy ktos na przeglady do aso kupuje wlasny olej ?

Wiem ze musi byc 5w30 z norma C3.

Shel, tootal, Castrol i pare innych ma takie normy, co kupujecie ? Nawet nie wiem co zalewaja w  aso do Juke.

 

 

 

 

Edytowane przez Trex99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W ASO wlewają olej dedykowany , czyli produkowany przez znany koncern pod nazwą Nissana. Oczywiście można przyjechać z własnym , 

nie robią z tym problemu.  Osobiście jeżdżę na Shell 5W30 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na google pisze ze niby oleje nissana robi TOTAL.

Jesli to prawda to Total ma obrory bo dla aut kia olej fabrycznie tez robi total,, moze byc ze total jedt jeszcze do wielu innych marek.

23 minuty temu, romeks napisał:

TOTAL QUARTZ INEO MDC 5W30... Bez problemu.

Total ma 3 oleje zgodne z Jukiem, oczywiscie ten co napisales jest ok.

Do juke pasuje

Total Quartz Ineo MC3 5 l 5W-30 - norma C3

TOTAL QUARTZ INEO MDC 5W30 - norma C2/C3

TOTAL QUARTZ INEO Long Life 5W30 - norna c3

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Trex99 napisał:

Na google pisze ze niby oleje nissana robi TOTAL.

... a na płocie ktoś namalował damską część ciała i niektórzy ślepo-wierzący skończyli z drzazgami w jęzorze.

Nie wiem co w ASO leją do Twojego silnika, ale nie sądzę by w serwisie Nissana korzystali z kilku producentów. W okresie gwarancji serwisowałem Pulsara w 2 ASO i na pytanie którego producenta olej zalewają w obu punktach usłyszałem, że w beczkach z napisem NISSAN siedzi ELF.

W dniu 5.11.2022 o 09:05, Trex99 napisał:

Shel, tootal, Castrol i pare innych ma takie normy, co kupujecie ? Nawet nie wiem co zalewaja w  aso do Juke.

Zaleją Ci każdy który przywieziesz, byle spełniał normy podane w książce serwisowej. Jest na forum w kilku działach sporo wiedzy nt. temat - wystarczy poczytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elf nalezy do grupy Total , moze dlatego w internecie podaja ze producrntrl do nissana jest total, pewnie godzi o grupe total a do niej od 2000 roku nalezy Elf.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie. Ja od lat zalewam do Pulsara n/w Elfa. Spełnia specyfikację i muszę przyznać, że jestem z niego baaardzo zadowolony. Nawet podczas wymiany kolor zlewanego niewiele się różni od wlewanego. Silniczek pracuje elegancko i nie muszę stosować dolewek między wymianami. Nie wiem czy spełnia normy dla Twojego silnika, ale na pewno w stajni Elfa znajdziesz coś, co będzie zgodne. Pozdrawiam
elf-evolution-900-sxr-5w40-5l.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam ja leję Castrola 5w30 najpierw płukanka jest ok dzięki bogu 11 lat bez problemu elf też jest dobry elfa leję do skrzyni biegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...