Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Otwarcie samochodu bez akumulatora. Zamek się nie kreci


Newraze
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od wczoraj ślęczę nad problemem z Micra k12 2004r. Padł mi na 99% akumulator i musiałem auto zepchnąć kawałek od domu. Udało mi się akumulator wyjąć (wcześniej zamknąłem drzwi centralnym póki resztki prądu były), starałem się także nie zamknąć za mocno maski w razie co, aby móc jeszcze ją podnieść. 

 

Niestety maska na tyle się zamknęła, że nie jestem w stanie ruszyć jej w górę, a drzwi w żaden sposób nie chcą się otworzyć. Próbowałem dwoma kluczykami kręcić w zamku, rusza się on naprawdę minimalnie. Jako, że przyszły przymrozki małe to użyłem masę chałupniczych metod. Wd-40, podgrzanie kluczyka (mam jeszcze preparat do odmrażania szyb, ale zatrzaśnięty w samochodzie -_-). Kręcenie lewo-prawo nie powoduje niczego co mogłoby doprowadzić do otwarcia drzwi (prędzej kluczyk złamie). 

 

Na ten moment nie mam już pomysłów co jeszcze mogę zrobić żeby się dostać do auta i otworzyć maskę, albo chociaż otworzyć sama maskę. 

 

Nie sprawdzilem chyba tylko czy od strony pasażera jest wejście na kluczyk, ale to już chyba w przypływie bezradności. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Newraze napisał:

Wd-40

Wd-40 to kiepski pomysł jeżeli chodzi o zamki. Zamki powinno się smarować bezsilikonowym, podobnie jak łańcuchy rowerowe. No i smarujemy w dodatnich temperaturach, a nie na mrozie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Też miałem podobnie, że mając dwa samochody i jeżdżąc jeszcze Punto Micra stała i się rozładował aku. Też przez kilka dni głowiłem się jak to ugryźć i nawet chciałem wzywać specjalistę, ale spróbowałem ręcznie z drugim kluczykiem i nieco siłowo i otwarły się drzwi bez niszczenia niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...