Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kontrolki ESP i SLIP


tbodzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich
Dzisiaj jadąc do pracy, zapaliły mi się kontrolki SLIP i ESP.
Samochodem zaczęło szarpać, na 1 biegu było najgorzej.
Po zatrzymaniu, wyłączeniu i załączeniu silnika bez zmian.

Jadąc dalej, na wyższych biegach było lepiej ale mułowato.

Po przejechaniu 40km zgasiłem silnik na kilka minut. Po uruchomieniu kontrolki zgasły, samochód lepiej zaczął chodzić ale czasami mułowatość wraca bez szarpania.
Czy spotkał się ktoś z tym przypadkiem.

Byłbym niezmiernie wdzięczny podzieleniem się uwagami.

Nissan QQ 1,6 benz/LPG 2011r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tbodzio napisał:

Byłbym niezmiernie wdzięczny podzieleniem się uwagami.

Nic tak dobrze nie robi na wstępie jak zakup za kilkadziesiąt złotych np. czegoś takiego Interfejs iCar PRO BT3.0 OBDII ELM327 Vgate - ID48 , zainstalowanie na fonie jednego z darmowych programów do odczytu parametrów/błędów, podanie tutaj kodów błędów ... i wtedy jest o czym rzeczowo rozmawiać.

Dobrze by było też sprawdzić czy po przełączeniu na benzynkę objawy są identyczne.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Andrzej G napisał:

Dobrze by było też sprawdzić czy po przełączeniu na benzynkę objawy są identyczne.  

Tak, po przełączeniu na benzynę było to samo. Gdy samochód dłużej postał z wyłączonym silnikiem, po ponownym uruchomieniu kontrolki zgasły.

Jeśli chodzi o interfejs, sprawię sobie go w najbliższym czasie. Rzeczywiście- obecnie to wróżenie z fusów.

Jaki program proponujesz do tego interfejsu?

Edytowane przez tbodzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tbodzio napisał:

Jaki program proponujesz do tego interfejsu?

TUTAJ masz odpowiedź.

Apkę Car Scannera instalujesz bezpośrednio z Google Play. Doskonale współpracuje z w/w interfejsem. Po zainstalowaniu masz miesiąc (o ile dobrze pamiętam) na przetestowanie full wersji. Później też działa, ale dochodzą reklamy i brak automatycznej aktualizacji programu. Jak Ci się spodoba, to z poziomu programu możesz wykupić (ale nie musisz) wersję PRO - koszt to jedynie 2 dyszki (o ile cena się nie zmieniła) i uzyskujesz dożywotnią aktualizację programu, znikają śmieci reklamowe. 

Mam też zainstalowany wcześniej na fonie EOBD Facile. Oba programy moim zdaniem są porównywalne jeżeli chodzi o funkcjonalność i zakres odczytu. Różnica w cenie, ale jak dobrze poszukasz, to znajdziesz w necie EOBD Facile za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kontrolki SLIP i ESP jak wtedy zgasły, jest ok. Teraz znowu zapaliła mi się pomarańczowa kontrolka awarii silnika.

Podłączyłem interfejs z wspomnianym wyżej programem.
Wskazuje mi wypadanie zapłonu na 3 cylindrze.

Nie mogę skasować alarmu.

Ze 2 m-ce temu wymieniłem świece i kmpl cewek. Może coś jeszcze szwankować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2022 o 17:54, tbodzio napisał:

Wskazuje mi wypadanie zapłonu na 3 cylindrze.

Zamień cewki i zobacz co pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...