Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nowy Qashqai drgania


Natbed1293
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy Qashqai drga podczas jazdy. Czuć te drgania na kolumnie kierownicy oraz w samochodzie.

Czy te modele tak mają?

Przed odbiorę auta wymieniono opony na zimowe, może nie zostały wyważone, ale może inny użytkownicy jeżdżący dłużej mają jakieś opinie.

Edytowane przez Natbed1293
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd na dwa,na 4 koła.Trzęsie cały czas w czasie jazdy? czy tylko przy hamowaniu.Trzęsie przy przekroczeniu pewnej prędkości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe auto.Trzęsie powyżej 89...jedź do jakiegoś gumiarza w okolicy,olej salon i niech Ci giumiarz wyważy koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, JACKO29 said:

Nowe auto.Trzęsie powyżej 89...jedź do jakiegoś gumiarza w okolicy,olej salon i niech Ci giumiarz wyważy koła.

Zły pomysł, bo dlaczego ma ponosić dodatkowe koszty? 

Zgłosić dealerowi Nissana i czekać, co postanowi. Może opony wadliwe, zakładam, że kupione u dealera. Może źle wyważone. Niech wyślą lawetę do klienta, naprawią i odwiozą z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do ASO i niech ci wyważą te koła jeszcze raz... bez komentarza... 😕 

Mi kiedyś po wymianie gwarancyjnej sprzęgła (pękła sprężyna) w QQ J10 oddali auto z przekrzywioną kierownicą i powiedzieli, że tak może być... 🤣Przestałem tam jeździć... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Zbieżność zrobić po wymianie czego? Kół czy sprzęgła?

Ja w J11 też nie jestem w stanie wyeliminować drgania nadwozia od kilku lat powyżej 100-120 km/h.
Jest to strasznie męczące w trasie, ręce bolą i w ogóle to nieprzyjemne.

ASO w tym nie jest pomocne w ogóle.
Nie będę przecież wymienia półosi, piast, wahaczy, dwumasy, maglownicy, itd., aby się przekonać co to jest, bo wydam 10 tys. zł, albo więcej.

Jestem tak zdesperowany, że czytam, czy coś na forum Renault nie piszą o Kadjar w tym temacie
i tam podobno odklejające się wygłuszenia w woreczkach przy nadkolach powodują wibracje przy szybszej jeździe lub niedokładnie zamontowana osłona silnika.

U mnie wszystko z tym w porządku.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej kół a nie sprzęgła... :P 

U mnie J11 5 lat użytkowania / 112.000km i zero drgań przy prędkościach autostradowych.

Może coś z oponami nie teges... 

18 godzin temu, aquariusmax napisał:

Zbieżność zrobić po wymianie czego? Kół czy sprzęgła?

Ja w J11 też nie jestem w stanie wyeliminować drgania nadwozia od kilku lat powyżej 100-120 km/h.
...

 

ale Tobie chodzi chyba o inny rodzaj drgawek niż na kierownicy... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy wokół twierdzą, że drgania nadwozia są od kół (dwa komplety, ten sam objaw), a nie napędu. Lecz kół, to znaczy także np. od piast, bo je podejrzewam najbardziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniałem sobie jeden epizod dot. drgań w qq... ale to tez pewnie będzie nie to. ;) 

Kiedyś w J11 poluzowało mi się mocowanie obudowy filtra powietrza (przy podszybiu) - wypadła metalowa podkładka. Nawalało strasznie i początkowo nie mogłem zlokalizować źródła... Już zacząłem się wkręcać, że to dwumasa... itd :D Dosłownie taki był efekt dźwiękowy i drżało coś nie wiadomo gdzie... Okazało się, że zgubiłem głupią podkładkę i obudowa nawalała o śrubę... Po dokręceniu znowu nastała błoga cisza... ;) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 5.12.2022 o 00:10, elsebo napisał:

Jedź do ASO i niech ci wyważą te koła jeszcze raz... bez komentarza... 😕 

Letnie koła 17'' (Bridgestone Deuler H/P) późnym latem wyważone z optymalizacją (270 zł).

Przednie koła były poprawne (małe odchyły, chyba poniżej 6 kg bicia).

Jedno tylne wymagało pojedynczego przesunięcia opony i też było dobrze (poniżej 8 kg bicia).

Z drugim tylnym była zabawa, chyba 7 razy przesuwali, pompowali, mierzyli i zdejmowali.
Było 9-11 kg bicia. Pozostało 9,5 kg.

Wpływ na wibracje - praktycznie żaden, może delikatnie mniej, ale cały czas są wibracje (odczuwalne 125-145 km/h).

Całe koła wymienione na zimowe 16'' Nokian (nie wyważane kilka lat), taki sam efekt, wibracje są.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...