Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Oświetlenie wnętrza


sepa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak wymienić żarówkę w oświetleniu wnętrza z tyłu? Ściąga się obudowę czy trzeba całą lampkę wyjąć? Próbował już ktoś wymieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
34 minuty temu, sepa napisał:

Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak wymienić żarówkę w oświetleniu wnętrza z tyłu? Ściąga się obudowę czy trzeba całą lampkę wyjąć? Próbował już ktoś wymieniać?

Jeżeli pytasz o oświetlenie tylnej części wnętrza kabiny (lampa w podsufitce), to ...

Wystarczą dłuższe pazurki, by podważyć sam klosz. Ale zdecydowanie łatwiej i bezpieczniej to zrobisz wyciągając całość z obudową. Możesz wtedy odpiąć przewody, położyć sobie lampę na stole i na pewniaka paluchami nacisnąć, czy pociągnąć w konkretnych miejscach, bo widzisz wtedy wszystkie zaczepy i nie działasz "na ślepo".
Na marginesie - jeżeli zamierzasz zastąpić siedzącą tam żarówkę na LED'ową, to dobrze zmierz dłogość tej ledy, byś nie musiał podginać kombinerkami blaszek stykowych, bo ledy "C" są zazwyczaj trochę dłuższe od siedzącej tam żarówki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2022 o 10:55, Andrzej G napisał:

Jeżeli pytasz o oświetlenie tylnej części wnętrza kabiny (lampa w podsufitce), to ...

Wystarczą dłuższe pazurki, by podważyć sam klosz. Ale zdecydowanie łatwiej i bezpieczniej to zrobisz wyciągając całość z obudową. Możesz wtedy odpiąć przewody, położyć sobie lampę na stole i na pewniaka paluchami nacisnąć, czy pociągnąć w konkretnych miejscach, bo widzisz wtedy wszystkie zaczepy i nie działasz "na ślepo".
Na marginesie - jeżeli zamierzasz zastąpić siedzącą tam żarówkę na LED'ową, to dobrze zmierz dłogość tej ledy, byś nie musiał podginać kombinerkami blaszek stykowych, bo ledy "C" są zazwyczaj trochę dłuższe od siedzącej tam żarówki.

 

udało się wyjąć żarówkę, tylko z oznaczenia jej 12W8WAL 56 nic nie wynika i nie mam pojęcia jaką żarówkę mam kupić, czy ktoś może podać symbol ledowej jaki kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
45 minut temu, sepa napisał:

udało się wyjąć żarówkę, tylko z oznaczenia jej 12W8WAL 56 nic nie wynika

Szanowny Kolego
Ty masz Pulsara, ja mam Pulsara. Jakoś nie mogę uwierzyć, że w swoich kloszach "sufitowych" mamy inne typy żarówek. U mnie tam siedziała C5W, a takiego oznaczenia jak Ty podajesz, to nie udało mi się nawet w necie znaleźć.

U mnie siedziała dokładnie TAKA

... a wymieniłem na TAKĄ

Tylko zwróć uwagę, bo te ledowe są w tym przypadku (przynajmniej ja tak miałem) o 1 mm dłuższe i by pewnie siedziały w gnieździe, trzeba trochę podgiąć blaszki, by żarówka nie została wypchnięta.

Efekty podmianek jakich dokonałem, kabinowej (i nie tylko) zobaczysz TUTAJ

Reszta w Twoich łapkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2022 o 11:16, Andrzej G napisał:

Szanowny Kolego
Ty masz Pulsara, ja mam Pulsara. Jakoś nie mogę uwierzyć, że w swoich kloszach "sufitowych" mamy inne typy żarówek. U mnie tam siedziała C5W, a takiego oznaczenia jak Ty podajesz, to nie udało mi się nawet w necie znaleźć.

U mnie siedziała dokładnie TAKA

... a wymieniłem na TAKĄ

Tylko zwróć uwagę, bo te ledowe są w tym przypadku (przynajmniej ja tak miałem) o 1 mm dłuższe i by pewnie siedziały w gnieździe, trzeba trochę podgiąć blaszki, by żarówka nie została wypchnięta.

Efekty podmianek jakich dokonałem, kabinowej (i nie tylko) zobaczysz TUTAJ

Reszta w Twoich łapkach

Po dłuższych czytaniach w internecie mam żarówkę 12V8W, wydaję mi się że ta będzie pasować https://allegro.pl/oferta/philips-led-festoon-30mm-6000k-ultinon-pro6000-si-11336282842 A mam jeszcze jesdno puytanie czy orientujesz się jakie powinny być żarówki dzienne żeby wymienić na LED i jak się dostać do ich wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
W dniu 29.12.2022 o 16:25, sepa napisał:

Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak wymienić żarówkę w oświetleniu wnętrza z tyłu? Ściąga się obudowę czy trzeba całą lampkę wyjąć? Próbował już ktoś wymieniać? basketball stars

Klosz można w całości zdjąć za pomocą dłuższych pazurów. Prościej i bezpieczniej jest jednak zdemontować całą jednostkę wraz z obudową. Następnie możesz odłączyć przewody, ustawić lampę na powierzchni i palcami naciskać lub ciągnąć określone miejsca, ponieważ haczyki będą wyraźnie widoczne.
Należy pamiętać, że diody LED „C” są zazwyczaj nieco dłuższe niż umieszczona tam żarówka, więc może być konieczne zgięcie płytek stykowych szczypcami, jeśli zamierzasz wymienić żarówkę na diodę LED.

Edytowane przez carterodell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...