Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

jakie obroty przy konkretnych przełożeniach skrzyni?


tecto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z kolegów mógłby sprawdzić i podać mi wartości obrotów przy których automat w Murano zmienia kolejne biegi na wyższe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bubuss napisał:

W murano nie zmienia biegów na wyższe tu jest skrzynia cvt działa to trochę inaczej. Tu jaest tak jak w tramwaju.

Ok, ale czy są tu jakieś przełożenia? Pytam w imieniu właściciela Murano, sam nim jechałem tylko raz.
Kwestia jest taka, że rozpędzając się w normalnym tempie bez brawury od 0 do np. 120 km/h obroty tylko wzrastają, aż w pewnym momencie wchodzą pod czerwone pole. Silnik wyje i pali 22 litry na 100 km.

Edytowane przez tecto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jak go depniesz od zera to obroty wzrosną to normalnie zobacz na YouTube jak przyspiesza murano to będziesz miał porównanie czy w twoim przypadku jest tak samo. przełożenia są tak zwane wirtualne od 1-6 jak zmienisz wajchę na manual tzn +/- jak nie to komputer sam reguluje 

Edytowane przez ramirez8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro mam go dostać żeby nim pojeździć bo tak jak pisałem wyżej to nie moje auto. Z tego filmu ciężko stwierdzić bo widać, że gość depnął pedał w podłogę. Mi chodzi raczej o normalne rozpędzanie, nazwijmy to w warunkach miejskich. 
Przejadę się i zobaczę, ale może być ciężko mi coś stwierdzić - nie będę miał żadnego punktu odniesienia bo nie jeździłem nim wcześniej...

A jak jedziecie autostradą ze stałą prędkością np. 120 km/h to jakie macie wtedy obroty?

Edytowane przez tecto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,2tys-2,5tys jakoś tak przy prędkości 120km/h przy normalnym przyspieszaniu to 3tysi nie dojdziesz chyba że pod górę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...