Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przegląd okresowy w ASO - ceny


mokado
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

wybieram się ze swoim j12 na pierwszy przegląd okresowy w Krakowie. Byłem już na przeglądzie zerowym, za który zapłaciłem nieco ponad 400 zł brutto *robocizna gratis.

Podzielcie się swoimi doświadczeniami w serwisowaniu j12 w waszych miastach - ile i za co płaciliście.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j11

ok 400 zł z własnymi materiałami.

ok 1k na ichniejszym materiale.

sam olej może kosztować < 500 zł. ( to cena z 2020 r )

> 1220 w 2020 roku - tylko olej, filtr powietrza, filr oleju,+ njaważniejsza - podkładka ... :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J12

Serwis po 1-szym roku 

Olej silnikowy+wymiana , filtr oleju , podkładka , smarowanie zawiasów i zamkow = 970 zł   NISSAN POLODY w Kaliszu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ,robił może ktoś z forumowiczów 5 przegląd w aso jak tak to co i za ile 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jasiek2912 napisał:

witam ,robił może ktoś z forumowiczów 5 przegląd w aso jak tak to co i za ile 

 

jasiek2912 to jest zakładka dla qq J12 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 u mnie, w Krakowie za przegląd po 1 roku wyszło 1090 zł: przegląd, filtr oleju, olej, filtr kabinowy, uszczelka korka spustowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pisze o filtrze powietrza (tego do silnika).  W moim poprzednim QQ zawsze go wymieniali. Teraz już go nie wymieniają? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, huling napisał:

Nikt nie pisze o filtrze powietrza (tego do silnika).  W moim poprzednim QQ zawsze go wymieniali. Teraz już go nie wymieniają? 

Sprawdzaja w jakim jest stanie i wymieniaja w razie potrzeby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak , zalecenie jest co minimum 2 lata.

Mi nawet może nie że nie chcieli wymienić - ale - skoro nalegam......to wymienią po roku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe. Mnie w poprzednim QQ zawsze wymieniali. Przeglądy robiłem u dilera w Chorzowie. Raz nawet sprawdziłem, że filtr nie jest mocno zabrudzony, bo mało jeździłem i powiedziałem w ASO, że nie trzeba go wymieniać, ale serwisant stwierdził, że to i tak jest wliczone w koszt przeglądu i go wymienili. Mówię tu o przeglądzie ekonomicznym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w instrukcjach były zapisy co w danym przeglądzie trzeba zrobić.
Teraz nie wiem czy dalej to rozpisują.
Ale na 5 na pewno mówili że nie trzeba.
W Rybniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 10.01.2023 o 07:17, mokado napisał:

 u mnie, w Krakowie za przegląd po 1 roku wyszło 1090 zł: przegląd, filtr oleju, olej, filtr kabinowy, uszczelka korka spustowego.

OMG 🤑 - nie byłem już 3 lata w ASO (od 5 roku użytkowania). Ładnie sobie życzą.

Wymiana oleju (Shell 5w30) z filtrem oleju i kabinowym kosztuje w zwykłym serwisie 300 zł 😊 i trwa ok. 20 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 23.01.2023 o 12:42, JackSet napisał:

OMG 🤑 - nie byłem już 3 lata w ASO (od 5 roku użytkowania). Ładnie sobie życzą.

Wymiana oleju (Shell 5w30) z filtrem oleju i kabinowym kosztuje w zwykłym serwisie 300 zł 😊 i trwa ok. 20 minut

No tak, ale to jest tylko wymiana oleju, a nie cały przegląd.
Chociaż nie wiem, czemu ta reszta, czyli podpięcie pod komputer i przejrzenie newralgicznych elementów jest taka droga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co, nie żebym bronił aso.

Ale teoretycznie to nie tylko wymiana oleju a własnie powinno być np sprawdzenie żarówek, regulacja wysokości.

U mnie np smarowanie zawiasów drzwi i klapy.

Jest ileś tam naście punktów, które sprawdzają (lub nie ) i/lub odhaczają na liście.

Komp chyba zawsze - aby sprawdzić ewent błędy pamięci. Albo wgranie nowego softu zaleconego przez centralę.

Ale 1000 zł to aż nadto. Ale jeżeli ktoś ma swoje materiały - to już realnie chyba 350.

Plus 350 za części własne - mamy 700.

W aso masz teoretycznie pomoc drogową w nagrodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Brzyk napisał:

wiecie co, nie żebym bronił aso.

Ale teoretycznie to nie tylko wymiana oleju a własnie powinno być np sprawdzenie żarówek, regulacja wysokości.

U mnie np smarowanie zawiasów drzwi i klapy.

Nie żebym był przeciwko ASO, ale...

To moj 4ty samochód kupiony jako nowy. Kazdy w ASO byl tylko, ze względu na gwarancję. Potem tylko wymiany wg ksiazki. Kazdy sporzedawalem po srednio 8 latach. Czyli przez 27 lat tylko 10x bylem a ASO, a 17 poza. 

Czyli 17 x osczednosc (700 zl) = ?

Podpiecie pod kompa? Sorry :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpięcie pod kompa? Znalazłem w Krakowie serwis w którym do kompa podpinają za maks. 70 zł. Jak sobie zrobiłem sam błąd poduszki. Już żyłem wizją 250 zł w ASO. Na szczęście skończyło się na 70. Z diagnostyki się dowiedziałem, że miałem nawet błąd sterownika szyb :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego piszę - nie bronię ASO

wiem że nie trzeba robić przeglądów w aso.

natomiast przeczytaj co napisałem - jeżeli masz części w cenie 300 zł - super.

Ja kupiłem zestaw filtrów i i olej za 300 zł.  pewnie beczka tańsza,

350 zapłaciłem za wymianę plus roczny assistance.( oraz podpięcie do kompa  :P )

Zabroń mi. :)

Nie rozumiem wyśmiewania się - skoro chcę zrobić przegląd w aso to robię.

Poza tym sam napisałeś że robiłeś przeglądy w aso na gwarancji ,

Dlaczego śmiejesz się że robiłem to samo do tej pory . ?

 

 

 

 

Edytowane przez Brzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np. w aso robiłem do 6 roku. Teraz nie robię.

Sprawdzać  sprawdzają mechanicznie, ale do kompa nie podpinali, bo daty niektórych błędów miałem gdy do nich jeździłem na przeglądy roczne. Większość błędów jakie miałem nie były ciągłe i były jakieś pierdoły, więc żadne kontrolki ich nie pokazywały ale w pamięci miałem ponad 30 chyba. Może podpinają do kompa tylko dopóki auto jest na gwarancji lub na przedłużonej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W przyszył tygodniu będę robił IV przegląd w ASO Dąbrowa Górnicza  dam znać jakie koszty?

Pierwsze 3 przeglądy były Gratis na 4 mam voucher   700 zł.

Edytowane przez Ryszard48
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy. To jest ,,przegrodka" dla QQ J12 (od 2021 -  )  Zwracajcie uwage gdzie piszecie posty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Oj będzie się działo oj będzie ,ktoś pozamiata 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się termin mojego pierwszego przeglądu gwarancyjnego dla LEAFa. Czy ktoś z Was dokonywał takiego przeglądu poza ASO? Zgodnie z UOKIK nie jest wymagana wizyta u dealera...?

Oświadczenie UOKIK:

"...Z kolei w wypadku Nissana, aby utrzymać gwarancję, nabywcy samochodów tej marki mieli obowiązek dokonywania przeglądów lub corocznej kontroli nadwozia u dealerów samochodów Nissan lub w autoryzowanych stacjach obsługi.

Jak podał UOKiK, po wystąpieniu Prezesa UOKiK spółka Nissan Sales Central&Eastern Europe usunęła ten wymóg i poinformuje o tym klientów oraz zaproponuje podpisanie odpowiedniego aneksu do książki gwarancyjnej...."

 

https://tvn24.pl/biznes/moto/serwis-auta-na-gwarancji-nie-tylko-w-autoryzowanych-stacjach-obslugi-interwencja-uokik-5698828

Edytowane przez Geodeta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy pytałeś jaka jest wycena w aso? ( z ciekawości pytam )

I jaki jest zakres przeglądu - tzn czym różni się od czystego benzyniaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nikt nie usunął powiem tak :

 

Koszt całości 1705 zł

 

Edytowane przez Ryszard48
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiety serwisowe na podstawie https://www.nissan.pl/dla-wlasciciela/uslugi-nissana/kontrakt-uslugowy.html#

Przeglądy elektrycznych są generalnie tańsze od spalinowych.

image.thumb.png.6c0dab99064b0b7927376ad734e4b41d.png

image.thumb.png.4f069e8c4def37552f25cbb9bcf5eedc.png

image.thumb.png.48327525abe96b9b8a0783aaa846c1ad.png

 

Dostałem propozycję od serwisu, który może autoryzowanie serwisować Nissana - koszt 600 zł (Nissan Odyssey wycenił robotę na 800 - 900). W takim przypadku wykupię chyba pakiet 3 serwisów w ASO.

Edytowane przez Geodeta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...