Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

T32 problem z rozkodowaniem vin.


zaba111
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś mi może pomóc w rozkodowaniu vin  T32.Mam zamiar kupić to auto ,sprzedawca podaje rok 2016 .

Po wbiciu do :https://www.catcar.info/en/ jest data produkcji 09.2014.

Dodam że posiadam w tej chwili t32 z 2015 roku i w dekoderze pasuje rok  04.2015

JN1JCNT32U0002575

Dziękuję z góry za pomoc w potwierdzeniu roku produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zaba111 napisał:

Witam czy ktoś mi może pomóc w rozkodowaniu vin  T32.Mam zamiar kupić to auto ,sprzedawca podaje rok 2016 .

Po wbiciu do :https://www.catcar.info/en/ jest data produkcji 09.2014.

Dodam że posiadam w tej chwili t32 z 2015 roku i w dekoderze pasuje rok  04.2015

JN1JCNT32U0002575

Dziękuję z góry za pomoc w potwierdzeniu roku produkcji.

VIN posiada rok modelowy a nie rok produkcji chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem to Nissan w kodzie VIN podaje datę produkcji, która w tym przypadku jest 09.2014

Poniżej są przykładowe linki dla tego VIN które taką datę podają

https://vindecodervehicle.com/check-vin/JN1JCNT32U0002575

https://partsouq.com/en/search/all?q=JN1JCNT32U0002575

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JackSet napisał:

VIN posiada rok modelowy a nie rok produkcji chyba

Tylko jak to się ma do tego ze moj jest 2015 i taki jest jest po rozkodowaniu ,chyba że moja wersja była modelowo z 2015 roku.

To takie same auta tylko różnica w wyposażeniu jest.

Edytowane przez zaba111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taką informację w necie

 

10 znak numeru VIN nie zawsze określa dokładny rok produkcji samochodu. Wielu osobom zapewne trudno będzie w to uwierzyć, że w dokumentach samochodu operuje się stricte rokiem modelowym, który nie zawsze pokrywa się z rokiem produkcyjnym. Rok modelowy zmienia się zwykle w drugiej połowie roku kalendarzowego. 

Godzinę temu, zaba111 napisał:

Tylko jak to się ma do tego ze moj jest 2015 i taki jest jest po rozkodowaniu ,chyba że moja wersja była modelowo z 2015 roku.

To takie same auta tylko różnica w wyposażeniu jest.

A moj rok produkcji 2015 z 2 polowy  ma model 2016 i tak dekoduje VIN 

 

Edytowane przez JackSet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

09.2014 i nie ma o czym gadać. Sprzedawca albo jest masowym handlarzem i w przeklejaniu ogłoszeń nie zmienił daty lub pomylił się wystawiając ogłoszenie lub nie wie co sprzedaje. To byłby pierwszy nissan z ponad czterdziestu, które sprawdzałem, a który mógłby mieć taki rostrzał. Może ten Nissan był jednak wyprodukowany 09.2014. Przywieziony do dealera pod koniec roku, a sprzedany z dużym upstem w styczniu 2016. Wtedy sprzedający może myśleć, że jest z 2016 :)

20230104_185952.thumb.jpg.fb20d984967726546014bfe42c8706db.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem info z serwisu ze jest z 09/2014,dziwne że mineło 19 mies.do restracji 04/2016.

Nie wiem czy go brać ,czyba trzeba zbić z ceny.

Czy na przeglądzie i rejestracji  nie  wyjdzie że jest starszy?

W dokumentach z Belgi nie ma wzmianki o dacie produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data produkcji a data pierwszej rejestracji to dwa całkiem różne światy.

Samochód pochodzi z Belgii więc powinien mieć wystawiony przez pierwotnego belgijskiego sprzedawcę dokument Car-Pass. Poniżej masz link do info co to takiego.

https://www.car-pass.be/en/buy

Spytaj się czy obecny sprzedawca ten ostatni dokument posiada. Jeśli nie posiada to może opłacało mu się go zgubić bo była w nim adnotacja że samochód miał szkodę całkowitą i został w Polsce potem wyklepany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto posiada car-pass ,jest lekko uszkodzone.

W car-pass nie ma daty produkcji tylko I rejestracji.

Ale mi chodzi  co będę miał w dowodzie 2014 czy 2016 rok?Przecież kiedyś te auto będzie trzeba sprzedać .

Edytowane przez zaba111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym podał datę produkcji z VIN czyli 09.2014. To jest uczciwa data w poszukiwaniu części do samochodu gdy nie da się ich dobrać po kodzie VIN.

Ty lub kolejny właściciel być może kiedyś ponownie traficie na to forum z problemem technicznym i będzie tracony czas na dociekanie że jednak szukamy części do modelu z 2014 roku a nie z 2016. Być może w latach 2015-2016 był zrobiony jakiś facelifting tego modelu (tego nie pamiętam) i może to mieć znaczenie we wszelkich poradach.

Podobnie sprawa wygląda z ubezpieczeniem OC/AC. Jak podasz nowszy rok 2016 to potem może się okazać że będziesz miał problem z kalkulacjami składek, bo na stronach ubezpieczeń nie będziesz mógł wybrać danego modelu z tego rocznika.

Dla tego samochodu już większe znaczenie ma raczej faktyczny przebieg niż rzeczona data produkcji. Jak będzie to 2014 rok to przy ponownej sprzedaży (przez Ciebie) potencjalny nowy właściciel będzie się mniej czepiał, niż gdy to będzie rok 2016. Gdy wybierzesz 2016 rok to nowy kupiec będzie na ciebie patrzył jak ty teraz patrzysz na obecnego sprzedawcę. No chyba że nie wyłapie tej niespójności daty produkcji z VIN'u z datą produkcji na twoim dowodzie rejestracyjnym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, zaba111 napisał:

Dostałem info z serwisu ze jest z 09/2014,dziwne że mineło 19 mies.do restracji 04/2016.

Nie wiem czy go brać ,czyba trzeba zbić z ceny.

Czy na przeglądzie i rejestracji  nie  wyjdzie że jest starszy?

W dokumentach z Belgi nie ma wzmianki o dacie produkcji.

Dziwne, jak kupowałem 15 lat temu almerę z Belgii to miała papiery z rokiem produkcji, z homologacją modelu, dopuszczenie do ruchu, ten sławny papier... nie pamiętam, które papiery były urzędowe  a które dealerskie ale było wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...