Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nierówne obroty silnika, włączone wentylatory


Jarek0728
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Kilka dni temu zakupiłem Nissana Primerę P11,rok 2000 benzyna 1,6 po Fl . W aucie występuje problem z porannym uruchomieniem silnika i zapaloną kontrolką check . Jak uda się uruchomić silnik to od samego początku pracują dwa wentylatory chłodnicy ( klimatyzacja wyłączona) W pierwszej kolejności chciałem odczytać kody błędów Dtc, ale niestety nie mogę skomunikować się ze sterownikiem ECU. Próbowałem także zrobić zworkę w gnieździe OBD 2 lecz tu także nie miałem odczytu błędów przez kontrolkę check. Na forum wyczytałem, że winowajcą włączających się na zimnym silniku wentylatorów jest czujnik temperatury płynu chłodzącego. Czujnik wymieniłem na nowy o tym samym oznaczeniu. Niestety brak rezultatu. Dodatkowo oczyściłem wszystkie masy w komorze silnika i sprawdziłem bezpieczniki w desce rozdzielczej i kolorze silnika. Nie wiem co mam robić dalej. Może Wy mi pomożecie w tym temacie.

Edytowane przez Jarek0728
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Dalej się męczę z opisaną wsześniej usterką. Identyczny przypadek  opisany został na "elektrodzie". Link do opisanej usterki:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1883220.html#11739188

Jeśli ktoś spotkał się z takim problemem to wielka prośba o pomoc w rozwiązaniu usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...