Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Mnóstwo kresek znaków robionych markerem pod maską samochodu


zbigniew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1/  Mnóstwo znaków kresek znaczników kolorowym markerem pod maską samochodu i w drzwiach samochodu czy to normalne czy coś kombinowane było? Auto nowe prosto z salonu i czym zmyć te kreski czy w ogóle zmywać?

2/ Start stop włącza się kiedy chce i przestudiowałem całą instrukcje i spełnia wszystkie warunki i się nie włącza dopiero po przejechaniu 40-50km się uruchamia a czasami od razu po wyjechaniu z garażu  jakąś wada czy norma?

3/ niedociągnięcia w pasowaniu maski silnika nie równe szczeliny też tak macie?

 

 

Edytowane przez zbigniew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/ Mnóstwo znaków kresek znaczników kolorowym markerem pod maską samochodu i w drzwiach samochodu czy to normalne czy coś kombinowane było? Auto nowe prosto z salonu i czym zmyć te kreski czy w ogóle zmywać?

IMG_20230115_012454.jpg

IMG_20230115_012509.jpg

IMG_20230115_012547.jpg

IMG_20230115_012708.jpg

Edytowane przez zbigniew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnóstwo znaków a brak zdjęć... 

Ss załączy się pewnie w określonym warunku, np stanie naładowania akumulatora.

Niedopasowanie może być powiązane ze znakami, czyli brak zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twoje pierwsze funkel nufka ?

Kilka autek przeszedłem i niezależnie od marki - zawsze znajdowałem znaczniki  farby/ markera.

nie będę się wypowiadał jako znawca -  ale na chłopski rozum ( mój ) - może to kontrola poprodukcyjna ? kontrola jakości - jak zwał tak zwał.

Też się kiedyś nad tym zastanawiałem - ale nigdy nie szukałem odpowiedzi.

 

  • Thanks 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 1/14/2023 at 6:28 PM, zbigniew said:

1/  Mnóstwo znaków kresek znaczników kolorowym markerem pod maską samochodu i w drzwiach samochodu czy to normalne czy coś kombinowane było? Auto nowe prosto z salonu i czym zmyć te kreski czy w ogóle zmywać?

Norma, może na tym egzemplarzu kogoś instruowali w fabryce. Benzyna ekstrakcyjna lub WD40 mogą dać radę😉

On 1/14/2023 at 6:28 PM, zbigniew said:

2/ Start stop włącza się kiedy chce i przestudiowałem całą instrukcje i spełnia wszystkie warunki i się nie włącza dopiero po przejechaniu 40-50km się uruchamia a czasami od razu po wyjechaniu z garażu  jakąś wada czy norma?

Norma. W wątku obok już jest dyskusja.

On 1/14/2023 at 6:28 PM, zbigniew said:

3/ niedociągnięcia w pasowaniu maski silnika nie równe szczeliny też tak macie?

Zdarza się, szczególnie w Anglii😉 U mnie nie jest źle oprócz... klapki wlewowej. Muszę tu kiedyś wkleić foto.

ASO powinno to poprawić, np. przy okazji pierwszego serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

1 Ja bym doradził aby tego nie zmywać. ASO widzi od razu,że to orginalna cześć , a jak nie bedzie "kresek" to znaczyć może,że coś było grzebane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Na wielu takich elementach można zauważyć kolorowe kropki lub kreski, nierzadko wykonane ręcznie w dość niedbały sposób. Zdarza się również, że takie pociągnięcia pisakiem znajdziemy na niektórych śrubach. Co to oznaczają?

Dla producenta samochodu jest to ważna informacja, ponieważ tego typu ślad zostawia pracownik, który kontroluje jakość montażu w fabryce. Pociągnięciem pisaka zaznacza, że dany element został sprawdzony. Może to być wtyczka czy śruba, a nawet korek do wlewania oleju czy płynu chłodzącego. Znak ten potwierdza, że ten element jest właściwie przymocowany lub przykręcony. Kolor może być przypisany do konkretnego pracownika, do etapu na jakim kontroluje jakość lub obszaru, jaki sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Kreski na bokach drzwi informują, czy wymagały prostowania i w którą stronę.
U mnie, pomimo regulacji, dalej są krzywe.

image.thumb.png.e0df7b0f101e488e89b3250116f4ff56.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...