Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QQ J11 1.5dci adblue 2018- kiedy i jaki zestaw rozrządu?


Lucky
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, w książce widz wymiane po ponad 200tyś, pytam w ASO - słysze "u nas trzeba traktować jak jazda w trudnych warunkach bo korki itp wiec max 120tyś"  - co mnie nieco smieszy i dziwi bo mam 92tyś z czego z 80 zrobionych na autostradach to nie wiem jakie trudne warunki ktoś mi wmawia...

Jak jest w Waszych książkach dl atego silnika? A jak w praktyce - kiedy były wymieniane?  Zestawy z ASo czy "allegro" (jaki warto)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeszcze nie, ale miałem Juka z silnikiem K9K 110km i tam było 60 tys mil lub 4 lata. Myślę, ze bezpiecznie byłoby 100-120 tys km i 4 do 5 lat. Rozrząd to CONTITECH CT1184K1 a pompa wody (dość droga) DOLZ R-231

Edytowane przez Jerzaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, te QQ i silniki 1.5 z adblue są po jakichś przeróbkach modernizacjach itp i dlatego różnią sie nieznacznie ale jednak od K9K, mozliwe że rozrzą jest ten sam ale inne rzeczy nie konicznie, stąd inna pojemność oleju silnikowego czy wieksza o te 5-6KM moc... i dlatego wlasnie dopytuje o to z adblue po upgradzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/6/2023 at 10:56 AM, Lucky said:

A widzisz, te QQ i silniki 1.5 z adblue są po jakichś przeróbkach modernizacjach itp i dlatego różnią sie nieznacznie ale jednak od K9K, mozliwe że rozrzą jest ten sam ale inne rzeczy nie konicznie, stąd inna pojemność oleju silnikowego czy wieksza o te 5-6KM moc... i dlatego wlasnie dopytuje o to z adblue po upgradzie

Na zagranicznych forach pisza 5 years/ 75,000 miles lub dla nowszych silnikow replacement every 90,000 miles or 6 years (tensioner pulley must also be replaced).

Edytowane przez Jerzaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem pdf z okresami przeglądów, ale jest to chyba dla starszej wersji silnikowej. Niestety nie jest napisane a jedynie, ze dla diesla. 

Qashqai_1.5D periodic maintenance.pdf

I jeszcze jeden obrazek dla nowszej wersji ktory wskazuje na 5lat  i 120 tys km

k9k schedule.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...