Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pierwsza wymiana oleju po ilu kilometrach


zbigniew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Nowego nissana qaszqaj przejechane 1700 km kiedy pierwsza wymianę oleju jak mi radzicie poj 1300        140 KM i czy tylko w salonie czy mogę wykonać gdzie indziej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie trzeba postepowac zgodnie z instrukcja czyli 12mcy lub 30000km.

Co do dobrej praktyki to moim skromnym zdaniem olej wraz z filtrm powinno się wymienić po raz pierwszy po 1500-2000 km. Zgodnie z prawem EU przeglady można robić nie w ASO ale należy użyć orginalnych cześci , co do płynów ustrojowych to można inne jeśli są zgodne ze specyfikacją. Ze względu,że pojazd na gwarancji to filtr powinien być orginalny, aby się ktoś nie przyczepił w razie gwarancyjnych napraw no i fakturka z listą użytych cześci. Nie jest to wymiana oleju planowana zgodnie z harmonogramem, ale jednak wymiana. I potem też w razie sprzedaży dobrze to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, zbigniew said:

czy tylko w salonie czy mogę wykonać gdzie indziej 

Gdziekolwiek, gdzie znają się na serwisowaniu samochodów, jeżeli to jest taka nieobowiązkowa pierwsza wymiana po dotarciu.

Olej musi spełniać normę >Renault RN 17<. Kupić co najmniej 5 litrów.  

Filtr oleju montowany fabrycznie, jak już podpatrzyłem w Dacii/Renault, jest marki Purflux. Żeby nie rzucał się potem w oczy w ASO Nissana, najlepiej kupić oryginał do 1.3 TCe Dacia lub Renault.

9 hours ago, OsobaNN said:

Generalnie trzeba postepowac zgodnie z instrukcja czyli 12mcy lub 30000km.

 

lub 6 miesięcy/15.000 km... 

9 hours ago, OsobaNN said:

Zgodnie z prawem EU przeglady można robić nie w ASO

To prawo EU można sobie wsadzić... 

Edytowane przez Dassan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z książki serwisowej: Trudne warunki użytkowania - 6 m-cy / 15 000 km - Olej silnikowy & filtr oleju silnikowego.

Ja 1-szą wymianę po dotarciu zrobiłem przy 3000 km w serwisie Nissan Odyssey: wymiana oleju silnikowego Nissan Motor Oil KE90091073 5W30 C3, filtr oleju, podkładka korka spustowego.

Usługa + materiały w ASO: 721 zł.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dassan - co do instrukcji to 6mcy / 15 k km jak wspomnial thekyle dotyczy trudnych warunków.. wiec nie wspomniałem o tym. 

Dassan - wsadzaj sobie prawo EU gdzie chcesz, ale prawo jest prawem i jego brak znajomści lub celowe omijanie jest błedem. Ale jesteś dorosły zakładam więc, że wiesz co robisz, ale doradzanie innym swojego postępowania nie jest właściwe, ale mogę się mylić oczywiście.

Dassan - Nissan to nie jest Reanult i specyfikacje sa inaczej podawane ( tak wiem to aliance R ,N i trzy diamenty ) . Norma oleju silnikowego do 1,33L HR13 to 5W30 ACEA C3 RN17 lub w wypadku braku dostępności 0W-20 ACEA C3 RN17 FE. Pojemność układu z wymianą filtra to 5,4L. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, thekyle napisał:

Z książki serwisowej: Trudne warunki użytkowania - 6 m-cy / 15 000 km - Olej silnikowy & filtr oleju silnikowego.

Ja 1-szą wymianę po dotarciu zrobiłem przy 3000 km w serwisie Nissan Odyssey: wymiana oleju silnikowego Nissan Motor Oil KE90091073 5W30 C3, filtr oleju, podkładka korka spustowego.

Usługa + materiały w ASO: 721 zł.

Ja mam 1700 km pytanie czy jak wymienię olej za tysiąc kilometrów to będzie dobrze? Bo jadę w trasę ok 1000 km więc chyba jak zrobię po powrocie nic się nie stanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, zbigniew napisał:

Ja mam 1700 km pytanie czy jak wymienię olej za tysiąc kilometrów to będzie dobrze? Bo jadę w trasę ok 1000 km więc chyba jak zrobię po powrocie nic się nie stanie?

Mozesz po powrocie, aczkolwiek ja bym wymienil przed tak dlugą jazdą na swierzy olej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, stuff1000 napisał:

Mozesz po powrocie, aczkolwiek ja bym wymienil przed tak dlugą jazdą na swierzy olej. 

Ale czy 1700 km to nie za wcześnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1700km to jest zaden przebieg, nie ma sens teraz wymieniać oleju. Najlepiej wymienić koło 4tys chodz to też jest przesada. Ja bym zrobił koło 10tys.
Na rynku mamy pełno samochodów branych do firm o przebiegach ponad 200tys i ich stan jest bardzo dobry. W takich samochodach robi się wymianę co min 30 tys nikt nie doklada do biznesu bez sensu. Zdaża się nawet ze robi się dwie wymiany przy przebiegu 60-70tys rocznie.
Jeśli silnkim bedzie wadliwy to nawet wymiana co 1tys go nie uratuje i rozsypi sie przy 100tys czyli standardowo po gwarancji.



Wysłane z mojego SM-A526B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza wymiana po okolo 1.5 - 2 k km jest zasadna.. są inne firmy ( np Suzuki ) co mają to wpisane w plan przeglądów. Po co to robić jak inni robia co 30 50 albo wcale bo i są tacy.. bo silniki nie są docierane w fabryce.. poddawane są tylko kontroli. Podczas docierania zawsze coś trafia do oleju.. i warto go wymienić.  Można oczywiście wymienić po 3-4k , ważne, aby to zrobić i docierać silnik.. wiem ,że może jestem ze starej szkoły, ale widziałem już dużo i uważam ,że wiem co mówię.

Co do wymian zgodnie z instrukcja czy np. 30 / 2 i co 15k robić lub raz do roku jeśli nie osiaga się takim przebiegów to już inny temat.. ale generalnie im cześciej tym lepiej.. zwłaszcza w mikro silnikach takich jak 1,33 L czy słynne już HRA2 1,2L.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim robilem po 3k km. Olej wymieniłem w zwyklym warsztacie wg specyfikacji. Kosztowalo bodajże w 2016 za materialy 130 zl (oryginalny filtr).

Na 1 przeglądzie nawet sie nie zorientowali.

Nota bene. W ASO chyba gwiezdny pył dodają do oliwy za tę cene😏 (700 ????)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Obecnie wymiana oleju to dalej powyżej 700 zł.
Podobno wymiana jest darmowa.
Olej oferują w cenie ok. 470 zł.
To ile kosztuje ten filtr i uszczelka?

PS.: Najciekawsze jest to, że Nissan wymaga oleju RN17, a sami oferują olej 5W30 C3 bez informacji, czy ten olej spełnia tę normę RN17 od Renault.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, gdzie Wy jeździcie na wymianę oleju ?

Wymieniałem olej po przebiegu pierwszych 1700 km. Wymiana oleju, filtra oleju i "złotej" podkładki. Zapłaciłem 375,48 pln .... w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JaroSz napisał:

Ludzie, gdzie Wy jeździcie na wymianę oleju ?

Wymieniałem olej po przebiegu pierwszych 1700 km. Wymiana oleju, filtra oleju i "złotej" podkładki. Zapłaciłem 375,48 pln .... w ASO.

które ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, JackSet napisał:

które ASO?

Nissan :)

11 godzin temu, aquariusmax napisał:

Może ASO Dacii, bo Nissan się ceni.

A dlaczego Kolega wątpi ? NISSAN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, JaroSz napisał:

Nissan :)

A dlaczego Kolega wątpi ? NISSAN

Nie wątpimy, tylko uprzejmie między słowami było pytanie o konkret.

Poza tym, ja tez miałem kiedyś specjalne zniżki w ASO w Pruszkowie, ale niestety to miejsce zostało zlikwidowane.

Bo takie pisanie ze ja mam tanio, a inni to łosie, to niezbyt mi się konweniuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JackSet napisał:

Bo takie pisanie ze ja mam tanio, a inni to łosie, to niezbyt mi się konweniuje.

A gdzie napisałem, że inni to łosie ?

Jeżdżę do jednego ASO od 2020 roku, zawsze grzecznie pytam, czy mają jakąś promocję i zawsze coś się znajdzie. Nie mam "Złotej Karty Stałego Klienta" po prostu ASO Ełk poważnie traktuje klienta i według mnie (a nie jest to mój pierwszy samochód, było ich sporo w życiu) jest to TOP of the TOP ze wszystkich znanych mi ASO (do których miałem okazję jeździć innymi markami). Przypomnę tylko nieskromnie, że w innym wątku to właśnie dzięki ASO Ełk dowiedzieliśmy się, że już można nasze QQ aktualizować do bezprzewodowego AA, pozostałe ASO w Polsce były w czarnej d..... .

Podsumowując, uważam że są ASO dla klienta i ASO żerujące na kliencie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej RN17 w ASO kosztuje ok. 110 zł za 1l, więc ponad 5l oleju z wymianą i filtrem nie może kosztować 375 zł.

PS.: Najlepiej byłoby wrzucić fotkę części faktury z datą, pozycjami, ceną i nie byłoby dyskusji.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, aquariusmax napisał:

Olej w ASO kosztuje ok. 110 zł za 1l, więc ponad 5l oleju z wymianą i filtrem nie może kosztować 375 zł.

PS.: Najlepiej byłoby wrzucić fotkę części faktury z datą, pozycjami, ceną i nie byłoby dyskusji.

to że Ty czy ktoś zapłaciłeś 110 nie znaczy że tyle kosztuje. Znaczy tylko że tyle zapłaciłeś. Zależy jaki olej, w którym ASO, jakie masz rabaty i jakie masz możliwości negocjacji (inne ma ktoś kto kupił jedno auto, inne ktoś kto kupił 100 aut na firmę).

Dla mnie większym problemem niż cena jest to że oni leją co popadnie. Do mojego ePowera instrukcja zaleca olej OW20 z normami API SP I Ilscac GF-6. A ASO wlało jakiś 5W30 Totala z beczki. Jak wyciągnąłem od nich dokładną nazwę tego oleju to okazało się, że wcale nie spełnia tych norm co są w instrukcji. Dlatego na kolejną wymianę pojechałem już z własnym olejem i tak zamierzam kontynuować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, aquariusmax napisał:

Olej w ASO kosztuje ok. 110 zł za 1l, więc ponad 5l oleju z wymianą i filtrem nie może kosztować 375 zł.

PS.: Najlepiej byłoby wrzucić fotkę części faktury z datą, pozycjami, ceną i nie byłoby dyskusji.

Nie będę udowadniał niedowiarkom. A dyskusję na ten temat faktycznie - kończę.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to było dawno i nieprawda. Tak myśleliśmy.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to prawda w ASO leją co popadnie bo myślą że żaden leszcz ich nie sprawdzi i tak jest z naprawami lecą po łepkach

[oczywiście nie wszystkie ASO ] ja jak chciałem wymienić rozrząd to babka powiedziała że się nie wymienia ale sprawdzą na ciepłym i zimnym silniku

podziękowałem zabrałem swoje rzeczy i podziękowałem a olej to mam zawrze swój bo sam sobie wymieniam ale

mam zasadę max 10kk ale te ich ceny to przerażają  😟

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, aquariusmax napisał:

Czyli to było dawno i nieprawda. Tak myśleliśmy.

To źle myśleliście Towarzyszu. Wymiana w ASO Ełk w dniu 08.11.2023 przy przebiegu dokładnie 1670 km.

Nie mam ochoty na dalszą, bezsensowną dyskusję z Tobą. Nie chcesz, nie wierz. Twoja sprawa. Ale nie oskarżaj mnie o kłamstwo. Nie lubię malkontentów i niewiernych Tomaszy

Edytowane przez JaroSz
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, aquariusmax napisał:

Czyli to było dawno i nieprawda. Tak myśleliśmy.

Mam znajomych w Ełku. Poproszę żeby podeszli i zapytali o promocje?

Tylko czy 2 stówki za paliwo się zwróci?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...