Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

strasznie sypią się te niessany ;)


dodomela
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 lat i zawieszenie (tuleje, wahacze, łączniki, sworznie 😵🥴) do roboty w T32. Skurczybyki ani się nie tłukły ani nie ściągało... no tam czasem trochę z tyłu coś pykło. TO ŚMIERĆ na drodze te niessanay!! japońce psia kostka !!.

 

:D

 

no dobra, lekkie luzy z przodu na łącznikach, podejrzewam jak się zluzuje to i na wahaczu wyskoczy kuku, a z tyłu do wymiany, ale jak już robię ten tył to i przód od razu.

pozdr.

 

P.S.

aż się łza w oku kręci i człowiek sobie przypominają czasy fiacika co trzeba były wymieniać tuleje po każdym 20kkm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2023 o 15:40, dodomela napisał:

8 lat i zawieszenie (tuleje, wahacze, łączniki, sworznie 😵🥴) do roboty w T32. Skurczybyki ani się nie tłukły ani nie ściągało... no tam czasem trochę z tyłu coś pykło. TO ŚMIERĆ na drodze te niessanay!! japońce psia kostka !!.

 

:D

 

no dobra, lekkie luzy z przodu na łącznikach, podejrzewam jak się zluzuje to i na wahaczu wyskoczy kuku, a z tyłu do wymiany, ale jak już robię ten tył to i przód od razu.

pozdr.

 

P.S.

aż się łza w oku kręci i człowiek sobie przypominają czasy fiacika co trzeba były wymieniać tuleje po każdym 20kkm :)

no ale:

  • jaki przebieg?
  • po jakich drogach? miejskie dziury ze spowalniaczami co parę metrów?
  • z jakimi prędkościami? zwłaszcza, po tych dziurach :)

Bo ja mam niecałe 70k i coś tam też na słuch nietego w zawieszeniu (zwłaszcza na poprzecznych).

Ale pojechałem do serwisu (nie ASO) i po sprawdzeniu cytuję "może trochę niemrawe to zawieszenie, ale żadnych luzów ani wycieków nie stwierdziłem". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, też zaczyna mi coś skrzypieć ( to chyba najlepsze określenie) i tylko przy pokonywaniu poprzecznych zwalniacza. Co to może być? Tylko koło z przodu od kierowcy , tak uuumph połączone ze skrzypieniem. Ciężko to opisać. Trochę skrzypi, trochę jakby tarcie gumy(?!) o coś? Może ktoś mnie naprowadzi co to może być?Przebieg 61 tys, 5 lat. Trochę się wkurzyłem bo miesiąc temu byłem na przeglądzie rej. I było kompletnie bez uwag. Czy nie orientujecie się czy jeśli się pojedzie na stację diagnostyczną i poprosi o sprawdzenie zawieszenia i coś by wyszło mogą zakwestionować przegląd sprzed miesiąca? Ile to może kosztować- ewentualną naprawa i koszt takiej diagnostyki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2023 o 21:56, mixokret napisał:

Niestety, też zaczyna mi coś skrzypieć ( to chyba najlepsze określenie) i tylko przy pokonywaniu poprzecznych zwalniacza. Co to może być? Tylko koło z przodu od kierowcy , tak uuumph połączone ze skrzypieniem. Ciężko to opisać. Trochę skrzypi, trochę jakby tarcie gumy(?!) o coś? Może ktoś mnie naprowadzi co to może być?Przebieg 61 tys, 5 lat. Trochę się wkurzyłem bo miesiąc temu byłem na przeglądzie rej. I było kompletnie bez uwag. Czy nie orientujecie się czy jeśli się pojedzie na stację diagnostyczną i poprosi o sprawdzenie zawieszenia i coś by wyszło mogą zakwestionować przegląd sprzed miesiąca? Ile to może kosztować- ewentualną naprawa i koszt takiej diagnostyki?

McPherson  albo sworznie wahacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2023 o 21:56, mixokret napisał:

Niestety, też zaczyna mi coś skrzypieć ( to chyba najlepsze określenie) i tylko przy pokonywaniu poprzecznych zwalniacza. Co to może być? Tylko koło z przodu od kierowcy , tak uuumph połączone ze skrzypieniem. Ciężko to opisać. Trochę skrzypi, trochę jakby tarcie gumy(?!) o coś? Może ktoś mnie naprowadzi co to może być?Przebieg 61 tys, 5 lat. Trochę się wkurzyłem bo miesiąc temu byłem na przeglądzie rej. I było kompletnie bez uwag. Czy nie orientujecie się czy jeśli się pojedzie na stację diagnostyczną i poprosi o sprawdzenie zawieszenia i coś by wyszło mogą zakwestionować przegląd sprzed miesiąca? Ile to może kosztować- ewentualną naprawa i koszt takiej diagnostyki?

przy tym przebiegu... poczekaj wypoleruje kule... jeszcze moment... mam! Łącznik! a nie.... zaraz zaraz... tuleje wachacza !

 

:)

tuleje czy sworzeń jak masz praskę to wymienisz (+zbierzność do ustawienia jak masz czym)

łączniki możesz sam,

koszt? popatrz na allegro tuleje wachacza Lewy Przód Xtrail T32 , łącznik stabilizatora xtrail t32, sworzeń wachacza xtrail t32 i wyjdą Ci części + z 500 za robotę i z ileś tam za zbierzność.

ale to jest gdybanie, Niech mechanik sprawdzi czy masz luzy na swożniu tulejach i łącznikach

 

a jak skrzypi na wilgotnym to łożysko na mcpersonie .... tak na 50%

 

ale dawno kuli nie używałem więc może być panewka :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jadę w poniedziałek na wymianę wahaczy - po 50k km, na gwarancji. Też miałem zgrzyty, podjechałem do ASO i zakwalifikowali mi je do wymiany.

Co ciekawe: Pulsar po 150 000km nie miał żadnych problemów z zawieszeniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

To fajnie, że zostanie to wykonane w ramach gwarancji. Myślałem, że wahacz jest częścią eksploatacyjną i nie podlega gwarancji na auto. Super, że zostanie to wymienione. Czy mógłbyś jeszcze napisać, czy jest to wymiana na gwarancji danej przez serwis Nissana, czy na polisie ubezpieczeniowej, która przedłuża gwarancję auta (po 3 standardowych latach)? Pozdrawiam, Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowa. Co ciekawe, ponoć teraz po zmianie dystrybutora nie ma opcji przedłużenia gwarancji (ci którzy jak ja odkładali temat, są pozbawieni tej możliwości). Może do kwietnia (kończy mi się gwarancja 3-letnia) coś się zmieni, ale na razie w serwisie nic nie wiedzą.

Gorzej, że skrzypienie wróciło. Ale zobaczymy co tym razem powiedzą. Ale objawy identyczne jak u @mixokret - i wróciły po zimie. Co ciekawe, skrzypienie wróciło na początku stycznia, potem jak ręką odjął przez miesiąc nic, a teraz znowu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2023 o 21:37, Rex-er napisał:

Co ciekawe: Pulsar po 150 000km nie miał żadnych problemów z zawieszeniem ;)

"Zamienił stryjek motykę na kijek":emot060:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2024 o 13:38, Rex-er napisał:

Standardowa. Co ciekawe, ponoć teraz po zmianie dystrybutora nie ma opcji przedłużenia gwarancji (ci którzy jak ja odkładali temat, są pozbawieni tej możliwości). Może do kwietnia (kończy mi się gwarancja 3-letnia) coś się zmieni, ale na razie w serwisie nic nie wiedzą.

Gorzej, że skrzypienie wróciło. Ale zobaczymy co tym razem powiedzą. Ale objawy identyczne jak u @mixokret - i wróciły po zimie. Co ciekawe, skrzypienie wróciło na początku stycznia, potem jak ręką odjął przez miesiąc nic, a teraz znowu 

Mi też gwarancja (3 letnia) kończy się w maju tego roku i w ASO powiedzieli mi (tak jak piszesz kolego), że nie ma opcji przedłużenia gwarancji przez ASO Nissan, ale jeżeli auto ma przebieg do 100 000 km i przed upływem 36 m-cy - od daty pierwszej rejestracji - można przedłużyć gwarancję na auto poprzez polisę ubezpieczeniową zawartą w salonie Nissana (firma austriacka zajmująca się tylko przedłużaniem gwarancji). Na chwilę obecną analizuję zakres ubezpieczenia z tej polisy i wykluczenia z OWU. Można przedłużyć na 12 lub 24 m-ce. Najważniejsze aby wyrobić się z podpisaniem polisy przed upływem 36 m-cy, wówczas będzie kontynuacja gwarancji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przedłużenie gwarancji" to zawsze było de facto ubezpieczenie w Nissanie, także dobrze, że mówisz, że wraca ta opcja. Z jakiego ASO masz tę informację? Bo u mnie jeszcze nic na ten temat nie wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Rex-er napisał:

"Przedłużenie gwarancji" to zawsze było de facto ubezpieczenie w Nissanie, także dobrze, że mówisz, że wraca ta opcja. Z jakiego ASO masz tę informację? Bo u mnie jeszcze nic na ten temat nie wiedzą.

Rozumiem, Dzwoniłem dwa dni temu do Nissan_Białystok i przesłano mi ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...