Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Mapy J12


MirekB.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pokazało mi się na ekranie , że dostępna jest nowa wersja map. Ktoś aktualizował. Jak poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie - potwierdzasz, że chcesz aktualizować i czekasz kilkanaście minut. Już miałem kilka takich aktualizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem pytanie, gdyż po zaakceptowaniu aktualizacji brak był paska pokazujacego postęp tej aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma paska postępu/postępu procentowego. I sam system multimedialny potrafi się uruchomić ponownie kilkukrotnie podczas tego procesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam w prawym górnym rogu ekranu pojawia się mały prostokąt, którego napełnianie się pokazuje progres pobierania softu.

Jak ikonka się "wypełni" po chwili pojawia się komunikat o możliwy uruchomieniu aktualizacji NC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

No mi za cholerę nie zgłasza żadnej aktualizacji. J12 z 2022 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tusi napisał:

No mi za cholerę nie zgłasza żadnej aktualizacji. J12 z 2022 roku.

 

mój też nie. Dziś mija rok od odbioru. Ani razu nic nie chciał aktualizować. A parkuje w domowym garażu podłączony do WiFi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, maro_t napisał:

 

mój też nie. Dziś mija rok od odbioru. Ani razu nic nie chciał aktualizować. A parkuje w domowym garażu podłączony do WiFi.

Ten temat ,był już częściowo poruszany w innym wątku- aktualizacja mapy. Był błąd w oprogramowaniu, który programiści z centrali usuwali zdalnie, trzeba napisać do centrali Nissana na adres bok_nissan@astara.com podać vin auta i opisać całą sytuacje ,po kilku dniach dostaniesz odpowiedz. Ostatnia aktualizacja miała nr.17445_0_13 jeżeli mas starszą wersje ,można wgrać nową w ASO z pendriva, ale to nie rozwiąże sytuacji na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Olo napisał:

Ten temat ,był już częściowo poruszany w innym wątku- aktualizacja mapy. Był błąd w oprogramowaniu, który programiści z centrali usuwali zdalnie, trzeba napisać do centrali Nissana na adres bok_nissan@astara.com podać vin auta i opisać całą sytuacje ,po kilku dniach dostaniesz odpowiedz. Ostatnia aktualizacja miała nr.17445_0_13 jeżeli mas starszą wersje ,można wgrać nową w ASO z pendriva, ale to nie rozwiąże sytuacji na przyszłość.

Dzięki. Znalazłem ten wątek o którym piszesz. Może faktycznie w weekend zrobię zdjęcie mojego info o wersji i coś do nich napiszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że komunikacja po angielsku pod tym adresem email.

Też skrobnę, bo Map Update Tool stwierdza, że mapa z końcówką 05 czyli Europe 2022.06 nie wymaga aktualizacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiłem. Napisałem do Astary podałem Vin. i nr. map 222219_0_2. Nie wiem czy to są ostatnie dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maarcel napisał:

Rozumiem, że komunikacja po angielsku pod tym adresem email.

Też skrobnę, bo Map Update Tool stwierdza, że mapa z końcówką 05 czyli Europe 2022.06 nie wymaga aktualizacji ;)

To centrala Nissan Polska ,także spoko, zrozumią cię, jest jeszcze nr.tel.do biura bok centrali Nissan Polska dla chętnych na rozmowę o problemach z QQ- 22 6310748

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też z nimi dzisiaj korespondowałem. Najpierw przysłali instrukcję jak używać Map Update Tool. Odpisałem, że mapy z czerwca 2022 są chyba trochę stare, a Map Update Tool twierdzi, że aktualne. Załączyłem (tak jak chcieli) pliki z USB i screeny. Dostałem informację, że przekazano sprawę do informatyków.
Będę relacjonował na bieżąco.

P.S. Komunikacja mailem po polsku.

Edytowane przez PRIMAR
Uzupełnienie
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam odpowiedź od Nissana:
Szanowny Panie, 
Uprzejmie informuję, iż posiadane przez Pana mapy są najnowszymi dostępnymi mapami na ten moment. 
Informuję również, iż Dział Obsługi Klienta nie ma wpływu na wydawanie aktualizacji map. 

Z poważaniem 
Paulina
Dział Obsługi Klienta Nissan

To samo twierdzi ASO. Moje mapy to 22219_0_5, a Map Update Tool diagnozuje, że są z czerwca 2022.
W tej sytuacji sens stosowania nawigacji fabrycznej w Polsce, gdzie zmiany dróg są dość dynamiczne traci sens. Słabo. :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mapy wersja 22219_0_2  właśnie ruszyła aktualizacja on-line.

17086163798314234880749787977771.jpg

Reasumując: kolejne sprawdzenie aktualizacji i ten sam komunikat że jest najnowsza wersja...i tu zmiana u mnie, nie wycofałem  się z ekranu aktualizacji tylko w pośpiechu ruszyłem i nie zwracałem uwagi co się dzieje. Kilka minut później zatrzymuję się a tu komunikat że dostępna nowsza wersja map. Być może za szybko opuszczamy ekran z aktualizacji map?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tusi napisał:

Mapy wersja 22219_0_2  właśnie ruszyła aktualizacja on-line.

Napisz później proszę, do jakiej wersji Ci zaktualizowało 

Edytowane przez JaroSz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Wstawię fotkę. No już 40 min. Czy w trakcie można wyjść i zamknąć auto...? A aktualizacja odbędzie się w tle niejako?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17086287773527829096379214751489.thumb.jpg.eed89d6be5236a929e75b86b09954b84.jpg4 godziny.. rezygnacja, wyłączam auto. 

Edytowane przez Tusi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dłuuuugo ...

Edytowane przez JaroSz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...