Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Skrzynia automatyczna wymiana dynamiczna


Mirool
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko Pathfinder 2013 3.0 V6 DCi skrzynia automatyczna. Czy któryś z Kolegów wymieniał dynamicznie olej i czy nie mam negatywnych skutków? Tam jest odstojnik zamiast filtra. Czy przed wymianą trzeba zdjąć miskę i wypłukać odstojnik czy można to zrobić bez zdejmowania miski przy użyciu wstępnego mycia detergentem..??

Pozdrawiam i dziękuję za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynamiczna wymiana oleju jest bezpieczna i ma się pewność ze wszystko zostało dobrze wypłukane. O ile mi wiadomo to przy dynamicznej przed robota odręcają miskę, czyszczą ja a pozniej podłączają maszyne i pompują nowy olej, jak bedziesz chciał to i z dodatkiem do czyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bo ASO nie przewiduje wymiany..........już mam 120 tyś przelotu... i trochę się źle czuję bez wymiany oleju w skrzyni....😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosłownie kilka miesięcy temu wymieniałem tą metodą. Robiłem to z duszą na ramieniu, bo mam 220k i to była pierwsza wymiana. Okazało się, że niepotrzebnie, bo skrzynia pancerna i po wymianie śmiga jak należy... znaczy przed wymianą też nic jej nie było.

A na zdjęciu oleje... przed i po :)

d7a7ca1b-9549-4286-a27c-a92e6e3ee146.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła smoła ;D

Aso to w wiekszosci samochodów nie przewiduje wymiany. Tak samo jak w Pajero, BMW :D 120k to juz należałoby wymienić z uwagi na to iż wymiane powinno sie robic co 60k km albo co 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, Mirool napisał:

wymieniłem dynamiczne 1600 pln i wszytko ok Pozdrawiam

 

Bardzo zjarany  był ? plukali Ci skrzynie az do czystego oleju czy tylko przetocztyli te 11 czy 12 L ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetoczyli 13 l olej nie był zły po 120 tyś był nawet przeźroczysty.....ale sumienie mam spokojne.... Akcja trwała 5h.

Płukali detergentem.... bez zdejmowania miski....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mirool napisał:

Zmieniałeś może rozrząd po tym przebiegu (220k)? Czy może zmieniałeś odmę?:)))) Pozdrawiam

Mam benzyniaka także nie pomogę ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...