Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana osłon amortyzatora


Tomaszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!

Czy ktos wymieniał osłony (te gumowe) amortyzatorow tylnich?? Jak tak to jak sie do tego zabrac i jakie gumu sa potrzebne do N15 '97 3d wersja S. Probowałem robić według ksiażki do almery ale w książce pokazane jest ze po zdjeciu wykładziny w bagazniku można juz sie dostac do srub od amorków, a u mnie w tym miejscu jest jakies dziwne wzmocnienie (chyba- kawał blachy :)) który to wszystko przykrywa i wchodzi gdzies za tylne siedzenia (trzeba zdejmowac tylne fotele??). I jeszcze jedno pytanko :) czy wszystkie almery tak maja?? (bo wedlug tej książki to nie za bardzo)

Dzieki z gory ja jakies podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sadze ze masz HB. Ja w swoim sedanie wymienialem juz 2 razy wiec jak bede mogl pomoc to nie ma sprawy.

 

najlepiej na gg ale jak nie masz mozliwosci to tu sproboje po krotce.

 

Ja nie mam zadnych metalowych "oslon". Po oslonieciu dywanika w bagazniku sa dwie sruby do odkrecenia. Odkrecasz i amorek wychodzi razem ze spraezyna (oczywiscie musisz sciagnac kolo i przy nim tez odkrecic srubke). Jak juz wszystko wyciagniesz to musisz miec taka "sciskarke" zeby ci sptezyna nie strzelila przy odkreceniu jej od amorka. Wyciagasz wszystko, wywalasz stara gume i zakladasz nowego prezesa ;)

Potem przyrecasz wszystko do autka i po robocie.

W almerkach z tylu jest belka wiec nie bedziesz musial zbierznosci ustawiac co jest plusem.

Jakbys mial problem wal smialo

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA mam Almerkę htb z 96r i osłona o której pisze Tomaszo jest i trzeba ją koniecznie zdjąć bo przesłania nadkole i śruby od amorów (nie pamiętam czy wymagało to też odkręcenia śrubek od mocowania kanapy, ale pp tak). W sumie to robili mechaniorzy (niestety kiepscy) a ja się przyglądałem, pozostałe rzeczy jak pisze MI$, ale szło to ciężko , bardzo cieżko(?bo byli kiepscy?) i samemu bym się nie podjął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

No to widze że z ta oslaną jest różnie :) (po grzyba to tam dali??) A jakie te gumy kupic?? bo w ASO powiedzieli mi 170 PLN :shock: za 1!!!!!!!!!! i umarlem!!!! jest jakis zamiennik tych oslon??

Jak nie bede mogl sobie poradzic to sie odezwe :)

AAA i jeszcze jedno MI$ co to znaczy ze chyba tez mam HB??? bo nie kumam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

No to widze że z ta oslaną jest różnie :) (po grzyba to tam dali??) A jakie te gumy kupic?? bo w ASO powiedzieli mi 170 PLN :shock: za 1!!!!!!!!!! i umarlem!!!! jest jakis zamiennik tych oslon??

Jak nie bede mogl sobie poradzic to sie odezwe :)

AAA i jeszcze jedno MI$ co to znaczy ze chyba tez mam HB??? bo nie kumam :)

 

siemka

Oslony jakie kupic? Powiem Ci tak: jesli mozesz sie szarpnac a do tego nie chcesz wymieniac czesto to kup oryginaly w ASO, troche kosztuja ale sa dobre. Ja kupilem "siakieś" polskie zamienniki i po dokladnie 4 miesiacach zaczeły pekac a po poł roku musialem wymienic na nowe bo sie rozsypaly w drobny mak. Ja zamienniki kupowalem za okolo 50-60zł sztuka. Teraz jak mi sie rozsypią (wymienialem na poczatku listopada), a juz widzialem ze popekały to kupie oryginaly.

 

Po co sa? Żeby same amortyzarory tak nie cierpialy w stycznosci z woda, piaskiem, kurzem a w zimie dodatkowo z solą. Mozesz ich nie zakladac ale napewno po krotkim czasie bedziesz mial amorki do wymiany a to niestety juz nie jest taka tania operacja :cry:

 

HB - chodziło mi o "heczbeka" :wink: ja mam sedana i nie bylem przekonany co do tych metalowych oslon. U mnie ich nie ma. A nie napisales jakią N15 masz :wink:

 

Jakby co to pomoge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja was powalę na kolna :D te osłony są z odbojami więc wyciełem sparciałą harmonijkę naciągnełem na odbój nową gumę z JC za 10zł (jakaś guma do maglownicy chyba) pięknie się trzyma na odboju i po sprawie :D koszt operacji 20zł :D w sedanie to idzie jak z płatka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie pochwal sie :) bo ja musze wymienić i by mi sie przydało wiedziec czym to można zastapić :) z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie w JC kupiłem :) nie pamiętam ale obejżałem kilka tych gum wybrałem odpowiednią i okazała się idealna :) tak jak pisałem wcześniej to chyba do maglownicy guma ale do jakiego samochodu to nie wiem generalnie brałem najtańsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość appaloosa
normalnie w JC kupiłem :) nie pamiętam ale obejżałem kilka tych gum wybrałem odpowiednią i okazała się idealna :) tak jak pisałem wcześniej to chyba do maglownicy guma ale do jakiego samochodu to nie wiem generalnie brałem najtańsze :)

 

Można prosić o fotki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm bedzie cieżko bo koło trzeba by zdjąć a ostanio wyważałem koła na samochodzie i po tej operacji nie jest wskazane ściąganie koła :) pozatym na takich fotkach niewiele bybyło widać co innego jak miałem amorka na wierzchu... ale wtedy nie pomyślałem i fotek nie robiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...