Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Temperatura silnika zimą


Greyper
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nissan x trail t31 2.0 dci 

Witam. 

Auto mam od roku i jeżdżę nim pierwsza zime. Z pracy do domu mam 22 km. Ostatnio gdy auto stało 12 h przy temperaturze - 5'C pod praca, wracając do domu, silnik nie osiągnął optymalnej temperatury pracy (miał u celu gdzieś z 50-60 'C) a wnętrze nie nagrzało się na tyle, żeby lód na szybach stopniał całkowicie. Gdy temperatura jest około 0 lub wyższa silnik optymalna temperature osiąga po około 15 km. 

Czy w przypadku tego silnika i auta to normalne, czy lepiej sprawdzić czy termostat pracuje prawidłowo, a może czujnik temperatury czy nagrzewnica? 

W poprzednich moich autach, także dieslach, silniki optymalną temperature osiągały szybciej, a nagrzewanie wnętrza wydawało się mocniejsze i szybsze. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi jak niedomykający się termostat. Można sprawdzić przez OBD wartość z czujnika, ale samo nienagrzewanie kabiny już sugeruje. Moim zdaniem warto termostat wymienić. Wymieniałem u siebie w zeszłym roku, dość upierdliwe, bo wymieniany jest z całą plastikową obudową. Włożyłem OE z początku dalej myślałem, że się silnik nie dogrzewa, ale akurat tak ma, znaczy osiąga jakieś 86°C-87°C i tyle, ale przed wymianą osiągał właśnie koło 60°C po dłuższej jeździe i w kabinie prawie nie grzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/wykrywacz-usterek-samochodu-vgate-icar2-wifi-obd2-13251309433
Kup sobie prosty tester, ja mam taki jak ten podlinkowany. Sprawdź jak działa termostat, bo wygląda na walnięty.
Miałem tak samo, auto się nie dogrzewało nawet podczas półgodzinnej jazdy. Pomogła wymiana termostatu.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli po  godzinie jazdy problem niedogrzania silnika występuje dalej - to termostat, jeżeli nie to może dolna osłona silnika odpadła.         Różnica w czasie występuje też od stylu jazdy  1500 a 3000 obrotów robi różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...