Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

LEDBAR prowadzenie przewodu z dachu


legion
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Chce zamontować ledber na dachu i szukam opcji poprowadzenia przewodu zasilającego. 

Czy jest może jakaś nadmiarowa dziura w mocowaniu relingów którą można przepchać przewód do kabiny, jako że auto stoi pod chmurką to wolę nie dziurawić dachu.

Wariant drugi to przewód poprowadzony stroną pasażera w uszczelce szyby szczelina jest w sam raz. Jedynej leczy której mi brakuje to jakim klejem mógłbym zakleić przewód tak aby się trzymał a też w razie czego gwarantował że nie uszkodzi uszczelki przedniej szyby i nie odpadnie spektakularnie na autostradzie.

Wariant awaryjny to przepuszczenie kabla do tyłu relingiem i wprowadzenie w podsufitkę przez uszczelkę tylnej klapy. Jadnk długość przewodu będzie bardzo duża i wolał bym tego nie robić.

 

Pozdrawiam.

R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dachu pod relingami dodatkowych dziur nie ma. możesz zastosowac hermetyczny przepust kablowy chociaż to wiaze się z dziura w dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego właśnie chce uniknąć. A ciągnął ktoś kabel pod uszczelka tylnej klapy i tak słupkiem do przodu. Tak samo jak kabel od kamery cofania. Nie chodzi mi o aspekt techniczny czy się da bo ciągnąłem kamerę bardziej interesuje mnie czy jak dodam do przewodu te 8m (Ciągnę z ledbara do klapy i potem podsufitka do maski) to czy kabel nie będzie się grzał lub nie będzie takiego spadku napięcia ze ledbar będzie gorzej świecić. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, legion napisał:

to czy kabel nie będzie się grzał lub nie będzie takiego spadku napięcia ze ledbar będzie gorzej świecić. ?

To czy kabel nie będzie się grzał to zależy od jego przekroju. Bo jeżeli puścisz 10m kabała np. 2x0.25 do takiego ledbara 1000w to będzie się grzać i będzie gorzej świecić. Ale jak dasz 2x 2.5 a nawet cos grubszego to straty będą,ale raczej niewidoczne. (Tylko jak to upchac takiego grubasa.)Na dodatek wlacznik przez jakiś przekaznik 20/30A bezpośrednio z akumulatora dobre zakucia na końcach i nie będzie problemu z grzaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...