Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czujnik poziomowania xenonów


Kubala
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuję pomocy przeszukałem  całe google i nie znalazłem odpowiedzi mianowicie pewnego razu urwało mi się ramię od czujnika poziomowania xenonów w mojej Kaśce więc kupiłem nowy (używany) zabrałem się  go do zamontowania  i po za montowaniu podjeżdżam pod ścianę otwieram szybę włączam światła iiii patrzę na ścianę xenony się ustawiają Góra ,dół  słucham silniczki świateł też słyszę więc już mi się micha ucieszyła ale gdy  przyszedł wieczór myślę sobie a pójdę sobie jeszcze sprawdzić dodam ze w tym czasie od wymiany czujnika do wieczora światla byly włączne mniej wiecej 30 razy . Podjeżdżam pod ścianę otwieram szybę iiiii nic nie widzę nic nie słyszę wychodzę z auta staje na haka z tyłu (bujam autem ) a tu nic . Więc ponowiłem próbę gaszę światła gaszę auto i ponownie odpalam wszystko a tu nic. Przyszedłem do domu i kupiłem  znów nowy czujnik założyłem i to samo od razu po założeniu czujnika światła się regulują  ale już później  lipa nie wiem co jest. Pomyślałem sobie ze może źle zakładam ten czujnik i po paru razach on się przepala ponieważ może gdzieś ramię przystawia albo blokuje i moja prośba mógł by ktoś zrobić zdjęcie swojej Kaśce (czujnikowi) jak on jest tam zamontowany chyba ze jest jakaś reguła na montowanie czujnika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W j11 czujnik poziomowania świateł trzeba po wymianie podobno programować w IPDM. Może w j10 jest tak aamo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz problemu na siłę. Jak nie świecą, do góry albo na dół, że nic nie widać, to jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukam problemu na siłę tylko lubię jak jest wszystko tak jak ma być, jak jest wszystko sprawne. Gdybym nie miał czujnika do poziomowania świateł  to bym go nie wymieniał . A jeśli zauważyłem że jak czujnik był sprawny to było widać jak światła się poziomują i było nawet słychać jak silniczki pracują a teraz nie  to znaczy że coś jest zepsute. 

A może ktoś się orietuje czy po wymianie czujnika trzeba go zaprogramować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o zapoznanie się z załączonym wyżej plikiem, ten czujnik mierzy ugięcie tylnego wahacza, żeby to ustawić i świeciło tak jak trzeba to przydała by się stacja diagnostyczna. W tym pliku piszą o konieczności konfiguracji interfejsem Consult III (bardzo dobry interfejs do Nissana jak ktoś grzebie sam to oprócz kluczy powinien to kupić). Bez testu tym Consultem to będzie problem. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ci bardzo. Bardzo  mi pomogłeś   czekam na czujnik i będę zakładał i do znajomego pod kompa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2023 o 07:14, Kubala napisał:

podjeżdżam pod ścianę otwieram szybę włączam światła iiii patrzę na ścianę xenony się ustawiają Góra ,dół 

Ciekawe, co piszesz, bo u mnie xenony się nie ustawiają po włączeniu. Nie pamiętam, aby kiedykolwiek się ustawiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...