Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kamery nagrywające, rejestratory


Gregis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 Witam, przymierzam się do instalacji kamer rejestrujących przedniej i tylnej. Ale chciałbym aby kable zasilające były pochowane, żeby nie było ich widać. Nie wyobrażam sobie sytuacji jak w niektórych samochodach: kamera rejestrująca i dyndające kable. I tutaj mam pytanie: pewnie można oddać samochód do firmy zajmującej się montażem kamer, gdzie rozbiorą plastiki na słupkach , podsufitki nie będzie nic widać. Widziałem też mniej fachowe wykonanie: kabel ułożony na około szyby maksymalnie powciskany między szybę a podsufitkę , plastiki. I najgorsze wykonanie kiedy kable zwisają luźno. W Nissanie Qashqai J11 o ile pamiętam w bagażniku jest doprowadzone zasilanie zapalniczka, więc z tylną kamerą chyba nie będzie problemu z ukryciem kabli. Ale przód.... mam z tym trochę problemu. Ale znalazłem dzisiaj w lusterku wstecznym kabelek doprowadzający prąd do tego lusterka wstecznego.   Z tyłu lusterka wstecznego jest gniazdko i kabelek doprowadzający prąd do lusterka wstecznego.

Pytanie:

Czy mogę podłączyć prąd do kamery nagrywającej z lusterka wstecznego.  Byłoby super, kamerka nagrywająca u góry za lusterkiem i kilku centymetrowy kabelek którego prawie wogóle nie widać dający zasilanie do kamery podciągnięty od lusterka wstecznego.   Czy ktoś z Was już to robił ???

Edytowane przez Gregis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też chętnie bym się rozdowiedzial w tym temacie, ponieważ planuję też zamontowanie kamer z trybem parkingowym. Jak to podłączyć żeby było najmniej widoczne oraz najmniej inwazyjne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viofo + Hardare Kit z trybem parkingowym

https://youtu.be/JxB4axx4mR8

13 godzin temu, checinus napisał:

Jak to podłączyć żeby było najmniej widoczne oraz najmniej inwazyjne?

Kamerkę montujesz z lewej strony obok lusterka wstecznego - mamy wtedy łatwy dostęp do podglądu jej ekraniku i grzebania w ustawieniach.
Zademonstrowany na filmie adapter zasilania podłączamy 3 przewody w gnieździe bezpieczników, a kabel wyprowadzamy z gniazda bezpieczników pod lewą maskownicą przedniej szyby, a dalej nad przednią szybą chowając go pod podsufitką. Wyprowadzamy kabelek za lusterkiem wstecznym (jest tam specjalnie przygotowane miejsce by pomieściło "dławik kabelka" i podłączamy do wideorejestratora. Sam bez problemu ogarniesz sprawę w 30 min

image.thumb.png.09be513c55491200d1149eb399ccbc9d.png

Edytowane przez Bilunia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...