Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

NISSAN T31 rok 2009 silnik M9R


Jerzyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem nowy i z góry przepraszam jeśli robię coś nie po kolei .

A teraz do rzeczy . Posiadam NISSANA XTRAIL z silnikiem M9R 110KW rocznik 2009 . Objawy błąd P0235 <$E8> Turbosprężarka ,obwód czujnika wspomagania A -usterka , wchodzi w tryb awaryjny po skasowaniu kilka rozruchów i znowu to samo , po zdjęciu rury w obwodzie doładowaniu jest trochę oleju . Konsultacja z zaprzyjażnionym mechanikiem : turbina do regeneracji i czyszczenie dolotu i wylotu i prawdopodobnie w bliskiej perspektywie czyszczenie chemiczne DPF lub wymiana . Niestety będzie On przez dłuższy czas na wyjeździe i będę  musiał radzić sobie sam . Najtańszym rozwiązaniem jest oddanie turbiny do regeneracji i wyczyszczenie układu dolotowego i doładowania . Czy ktoś to już robił może jakiś filmik .Z góry dziękuję i pozdrawiam .

Jerzyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej masz link do serwisówki do T31. Pobierz ją sobie i zajrzyj do pliku ECR.pdf (strony 161-162). Masz tu opisane co należy zweryfikować przy tym błędzie. Najpierw to sprawdź a dopiero potem bierz się za regenerację turbiny.

Nie twierdzę ze mechanik się myli ale zacznij od rzeczy mniej kosztownych :) 

https://getthemanuals.org/index.php?p=2&indexname=2007-2013_NISSAN_X-Trail_T31_Service_Manual

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie Gkowal napisał"Najpierw to sprawdź a dopiero potem bierz się za regenerację turbiny."

Olej w dolocie w tym silniku to praktycznie norma i nie ma co sie specjalnie sie tym przejmować.

A co do regeneracji turbiny w Polsce to w 99% przypadków jest ona robiona na tandetnych ,badziewnych zamiennikach ,ze malo kiedy po takiej naprawie ona pracowac bedzie jak fabryczna a i zywotność bedzie bardzo ograniczona.

Jak juz to nowa oryginalna turbina albo regenerowana z "czerwona metryczką"wg norm fabrycznych ,ostatecznie uzywana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeszcze raz dziękuję za linka i cenne rady . Chwilowo mam problemy z moim komputerem i linka nie mogę otworzyć i jutro po pracy mój syn go przywróci do pełnej używalności i ruszymy z weryfikacją .

Pozdrawiam   Jerzyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...