Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

woda we wnece kola zapasowego


Gość rafalski

Rekomendowane odpowiedzi

prawdopodobnie stąd, że możesz mieć nieszczelną uszczelkę przy klapie bagażnika, woda może też być z wilgoci wnoszonej ze sobą do samochodu. W bagażniku jest niższa temp. niż w kabinie i woda szybciej się wykrapla.

 

Ja mam to samo, wyjmuje korek spostowy i wygarniam wszystko i już. Woda i tak się gromadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woda zbiera sie z prawej strony( stojac z tylu auta) we wnece skad pewnie zlatuje do zapasu :(

no nie wiem albo uszczelka przepuszcza albo gdzies od nadkola przelatuje albo kolo lampy gdzies no juz sam nie wiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może woda leci Ci po lampie? może jakieś uszczelnienie tylnej lampy już straciło swoje właściwości?

 

U mnie np. w tylnej prawej lampie są zwłoki jakiegoś robala z 1 cm długości. skoro on sobie znalazł wejście, to woda też je znalazła.

Wyjmij gumowy korek spostowy, po to jest żeby pozbyć się wody z tej wnęki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie miałem to samo i okazało się że to cieknie przez tylną lampę. Uszczelnienie było stare i puszczało. Tylko nie daj sie naciągnąc na ASO. Mi zaśpiewali około 150 zł za nowe uszczelnienie. Wystarczy kupic sobie za ok. 20 zł tubkę jakiegoś uszczelnienia do silnika czy jakoś tak, dokładnie nie pamiętam nazwy bo robił mi to znajomy mechanik. Było czarne i miało konsystencje silikonu. Po wyschnięciu zachowuje sie dokładnie tak samo jak oryginalne uszczelnienie. Całość zajęła niecałe pół godziny roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieknie albo po lampie albo cosik z uszczelka jest nie tak :(

w kazdyn razie dzieki panowie za wszystkie sugestie

stawiam na lampe

wczoraj wyjalem korek spustowy we wnece kola zapasowego na razie musi starczyc :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie miałem to samo i okazało się że to cieknie przez tylną lampę. Uszczelnienie było stare i puszczało. Tylko nie daj sie naciągnąc na ASO. Mi zaśpiewali około 150 zł za nowe uszczelnienie. Wystarczy kupic sobie za ok. 20 zł tubkę jakiegoś uszczelnienia do silnika czy jakoś tak, dokładnie nie pamiętam nazwy bo robił mi to znajomy mechanik. Było czarne i miało konsystencje silikonu. Po wyschnięciu zachowuje sie dokładnie tak samo jak oryginalne uszczelnienie. Całość zajęła niecałe pół godziny roboty

 

Dowiedz się proszę o nazwę tego szuwaksu i daj znać na forum. Jak pisałem u mnie też gromadzi się woda w tej wnęce.

Pewnie więcej z nas ma takie "ciekawostki" w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w temacie pojawilo sie ni z tad ni z owat troche wody we wnece kola zapasowego tylko skad :-k a caly bagaznik jest suchutki :?

 

Nie wiem jaka masz bude, ale najlepszym sposobem jest wsadzenie kogos do bagaznika (w sedanie przydaly by sie skladane oparcia) z jakims zrodlem swiatla a druga osoba polewa sowicie auto wiadrem albo jak jest dostep to woda z weza. I wypatrywac przecieku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość rafalski

no i wygląda na to że wreszcie po kłopocie :grin:

otóż okazało się że woda dostaje się nie przez lampe , nie przez nadkole tylko w miejscu łączenia blach z tyłu

trochę silikonu a na to jeszcze masa usztywniająca no i problem z głowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...