Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

J12 Problem ze regulacją natężenia oświetlenia instrumentów


seta21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim! Od samego początku mam problem w QQJ12 ze ściemnianiem podświetlenia instrumentów w kabinie oraz zegarów TFT. 

Jak wiadomo robimy to przyciskami do tego przeznaczonymi. Problem w tym, że regulacja ta nie pozwala na ustalenie podświetlenia nieco ciemniejszego od najjaśniejszego. Od razu od najjaśniejszego mamy poziom bardzo ciemny.

Jest też tak, że w porze zmierzchu zegary wraz z włączeniem się automatycznych świateł praktycznie znikają, tak są ściemnione. 

Przy pełnym zmroku jest już OK. 

Problem występuje wyłącznie w QQ J12 z nowszą wersją stacji multimedialnej.

 Czy ktoś z Was to zauważył i czy może udało mu się to naprawić? Dodam, że na forum UK są podobne zgłoszenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, seta21 napisał:

Problem występuje wyłącznie w QQ J12 z nowszą wersją stacji multimedialnej.

W Pulsarze z 2014r z NC3 na pokładzie mam identycznie jak opisałeś. By był wilk syty i owieczka nie ucierpiała, podświetlenie mam ustawione na max'a. W nocy rzadko zdarza mi się jeździć, ale jak już, to jeden pik w lewo i jest cacy.
Kiedyś, jak jeszcze Pulsar był na gwarancji pytałem o to w ASO, ale nie byli w stanie nic zaradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, seta21 napisał:

Problem występuje wyłącznie w QQ J12 z nowszą wersją stacji multimedialnej.

W starszej stacji multimedialnej jest identycznie (2022 rok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd zakładam,że jest na gwarancji wieć zgłośić do ASO problem. Im więcej zgłośzeń tym większa szansa na udate oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam starszą wersję multimediów i za bardzo nie wiem o co chodzi. Zegary przed kierownicą ściemniają mi się normalnie na kilka poziomów. Head up tak samo pełna kontrola. Same multimedia mają tryb dzień/noc i tu jak pamiętam nie za wiele dało się chyba ustawić ale jest to dla mnie tak optymalnie ustawione, że nawet się tym nie bawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie, regulacja jasności zegarów działa normalnie w trybie jazdy na światłach dziennych, po automatycznym przełączeniu na tryb nocny regulacja jest bez sensu: skrajnie w prawo jest bardzo jasno, jeden skok w lewo to tak jakby ściemnić o połowę lub więcej. Muszę pogonić z tym do serwisu, ewidentnie to wada software. W godzinach porannych to jest szczególnie słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie chyba dziala tak samo, czyli max w prawo to bardzo jasne, a jeden w lewo znacząco ciemniej. 

Na co dzień mam ustawiene ok. 70% 

Ale mnie jakoś to nie przeszkadza. Max podświetlenie bardzo rzadko ustawiam, w bardzo słoneczny dzien i zależy od kierunku jazdy. Moze ze szklanym dachem (ja nie mam) sa inne odbicia swiatla, ale ja nigdy sie nad tym nie zastanawialem.

20230421_173634.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie chyba dziala tak samo, czyli max w prawo to bardzo jasne, a jeden w lewo znacząco ciemniej. 

Na co dzień mam ustawiene ok. 70% 

Ale mnie jakoś to nie przeszkadza. Max podświetlenie bardzo rzadko ustawiam, w bardzo słoneczny dzien i zależy od kierunku jazdy. Moze ze szklanym dachem (ja nie mam) sa inne odbicia swiatla, ale ja nigdy sie nad tym nie zastanawialem.

Edit.

I jeszcze jedno zdanie.

U mnie natężenie oddzielnie zapamiętuje dla dziennych i oddzielnie dla mijania, wiec automatyczna zmiana świateł zmienia tez natężenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, JackSet napisał:

U mnie chyba dziala tak samo, czyli max w prawo to bardzo jasne, a jeden w lewo znacząco ciemniej.

Mam dokładnie to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...