Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

J12 problem z klimatyzacją, ogrzewaniem


tautara
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów, ma problem ze swoim j12, mianowicie mam wrażenie, że czujnik od temperatury nie działa prawidłowo tzn. wyświetla nieprawidłową temperaturę i dopiero po około 10 -15 min jazdy zaczyna ją poprawnie pokazywać. Raz jechałem przez miasto, temperatura na zewnątrz  około 20 stopni, a on pokazuje 9 stopni, dopiero po 10 min zaczął poprawnie pokazywać temperaturę.

Drugi problem to z klimatyzacją i ogrzewaniem. Jesienią i zimą jak jest około 10 lub chłodniej stopni na dworze, to przy ustawieniu nawiewów na 20 stopni dmucha bardzo gorące powietrze, dopiero jak zejdę na 16 - 17 da się wytrzymać w kabinie. Po parunastu minutach można normalnie ustawić np. 22 stopnie i będzie dmuchać mniej więcej tak jak na początku na 16. Mam nagrane wideo kamerą termowizyjną i kamera pokazuje że przy ustawieniu 20 stopni,  leci z nawiewów ponad 40.

Latem natomiast przy włączonej klimatyzacji, z lewej środkowej dyszy leci naprzemiennie co kilkanaście sekund raz ciepłe, raz zimne powietrze. Z pozostałych dysz leci powietrze o stałej temperaturze i się nie zmienia. Po za tym zauważyłem, że jak już się unormuje powietrze w tej dysze, to temperatura jest wyższa niż w pozostałych. Kamera termowizyjna pokazuje to samo.

ASO na razie nie pomogło, chociaż chcą mi podmienić całą nagrzewnicę, żeby sprawdzić w czym jest problem.

Wideo mam wrzucone na youtube, jak coś mogę podesłać link.

Czy ktoś z was miał podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny problem był w J11 tam winna była kalibracja czujników.Robiło to ASO,mogli zmienić czułość czujników o +- 3 stopnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli niby nowy "J" a problemy stare... Klima w J11 była do kitu... Ja tam miałem wymieniany gwarancyjnie cały moduł klimy, były jakieś problemy ze sterowaniem przepływu powietrza 😕 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimatronik to porazka żyje własnym życiem trzeba nauczyc sie z nim zyc. Na całe szczęście w J11 klima chodzi u mnie bez problemu 6 lat. Wiem z forum że u niektórych wystepowaly problemy z nieszczelnoscia i czujnikami temp.

Wysłane z mojego SM-A526B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok  skoro to J12

Edytowane przez GRZECH0TNIK PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprawdził ilość czynnika. Ile razy dobijałes w ciągu ośmiu lat? Następnie to bezpieczniki no i komputer czy nie ma jakis błędów.

Wysłane z mojego SM-A526B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, GRZECH0TNIK PL napisał:

Chyba i mnie Klima  się pokazała . Wcześniej jakby się nie włączała zawsze a teraz  zero , nie słychać żeby się coś włączało -sprzęgło magnetyczne  chyba śpi .

Albo to jest czujnik albo sprężarka Klimy. Z tej niepewności pewnie  zrezygnuję z prywatnego warsztatu a podłoże się w serwisie .Może jest  jakaś domowa metoda ustalenie co mam walnięte i dam rade  taniej w warsztacie ? Ale czytam tutaj o panelu klimatyzacji , kalibrowaniu czujnika temperatury  - tego  raczej warsztat  nie zrobi -wymieni to i to skasuje i do domu.

Q J11 -leci mu 8 rok może już kompleksowo osuszacz , czujnik i ewentualnie sprężarkę wymienić na nową ??? ( budżetowo to i regeneracja  jest  możliwa ).

Napiszcie mi  jakie Wy macie tu doświadczenia i porady . 

Pozdrawiam

To J12 masz już od 8 lat?

Ps. Piszcie koledzy we właściwych wątkach, a nie gdzie popadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie. Najwyraźniej J12 ma podobnie, jak J11 - problem z kalibracją czujnika kabinowego. Co ciekawe - w X Trailu T32 miałem to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
W dniu 21.04.2023 o 19:22, tautara napisał:

Witam szanownych kolegów, ma problem ze swoim j12, mianowicie mam wrażenie, że czujnik od temperatury nie działa prawidłowo tzn. wyświetla nieprawidłową temperaturę i dopiero po około 10 -15 min jazdy zaczyna ją poprawnie pokazywać. Raz jechałem przez miasto, temperatura na zewnątrz  około 20 stopni, a on pokazuje 9 stopni, dopiero po 10 min zaczął poprawnie pokazywać temperaturę.

Drugi problem to z klimatyzacją i ogrzewaniem. Jesienią i zimą jak jest około 10 lub chłodniej stopni na dworze, to przy ustawieniu nawiewów na 20 stopni dmucha bardzo gorące powietrze, dopiero jak zejdę na 16 - 17 da się wytrzymać w kabinie. Po parunastu minutach można normalnie ustawić np. 22 stopnie i będzie dmuchać mniej więcej tak jak na początku na 16. Mam nagrane wideo kamerą termowizyjną i kamera pokazuje że przy ustawieniu 20 stopni,  leci z nawiewów ponad 40.

Latem natomiast przy włączonej klimatyzacji, z lewej środkowej dyszy leci naprzemiennie co kilkanaście sekund raz ciepłe, raz zimne powietrze. Z pozostałych dysz leci powietrze o stałej temperaturze i się nie zmienia. Po za tym zauważyłem, że jak już się unormuje powietrze w tej dysze, to temperatura jest wyższa niż w pozostałych. Kamera termowizyjna pokazuje to samo.

ASO na razie nie pomogło, chociaż chcą mi podmienić całą nagrzewnicę, żeby sprawdzić w czym jest problem.

Wideo mam wrzucone na youtube, jak coś mogę podesłać link.

Czy ktoś z was miał podobny problem?

Mam ten sam problem z klimatyzacją. Jesienią , zimą robi się nieznośnie ciepło w samochodzie. Mam ustawiony np. auto 20 stopni i po 20 minutach robi się nieznośnie ciepło . Jak zmienię temperaturę do 16 stopni to widzę tylko że maleje prędkość wentylatora a dalej dmucha ciepłem. Nawet jak ustawię wszystko w manualu , nie umiem schłodzić auta. Muszę dać na LOW albo okno otworzyć. Wali ciągle ciepłym powietrzem w granicach 40 stopni. Masz jeszcze ten film z kamery . Możesz udostępnić?. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy podjechać do ASO na kalibrację czujników - miałem podobnie. Od tego momentu mam klimę ustawioną na 20st -> latem chłodno, zimą ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, gumimis napisał:

Wystarczy podjechać do ASO na kalibrację czujników - miałem podobnie. Od tego momentu mam klimę ustawioną na 20st -> latem chłodno, zimą ciepło.

Ja po którejś wizycie na kontroli klimy (dobijanie + odgrzybianie) mialem przez pewien czas problem z rozlegulowaniem sie klimy. Ale po pewnym czasie samo sie poprawiło. I teraz podobnie jak @gumimis, z tym ze na 21.5 ustawione caly czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z innej beczki, czy miał ktoś problem z grzaniem siedzenia pasażera - włączone grzanie na max ( 3 kropki ) i grzeją tylko plecy, grzanie pośladów kuleje. Lecieć do ASO czy może jakaś wtyczka się poluzowała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2023 o 22:07, thekyle napisał:

Ja z innej beczki, czy miał ktoś problem z grzaniem siedzenia pasażera - włączone grzanie na max ( 3 kropki ) i grzeją tylko plecy, grzanie pośladów kuleje. Lecieć do ASO czy może jakaś wtyczka się poluzowała?

Ja mam ten problem . Walczę już z ASO 7 miesięc. Wymienili jedną matę ale nic to nie dało. Czekam na drugą . Dostęp do części jest żałosny. 

Jestem także umówiony na serwis klimatronika z powodu przegrzewania wnętrza samochodu. Napiszę co stwierdzili.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Exit napisał:

Ja mam ten problem . Walczę już z ASO 7 miesięc. Wymienili jedną matę ale nic to nie dało. Czekam na drugą . Dostęp do części jest żałosny. 

Jestem także umówiony na serwis klimatronika z powodu przegrzewania wnętrza samochodu. Napiszę co stwierdzili.

Dzięki za info, zatem ASO. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO sprawdzili wiązki przewodów do ogrzewania foteli i po rozpięciu i wpięciu okazało się, że ogrzewanie ruszyło 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 26.11.2023 o 19:32, gumimis napisał:

Wystarczy podjechać do ASO na kalibrację czujników - miałem podobnie. Od tego momentu mam klimę ustawioną na 20st -> latem chłodno, zimą ciepło.

 

W dniu 26.11.2023 o 19:32, gumimis napisał:

Wystarczy podjechać do ASO na kalibrację czujników - miałem podobnie. Od tego momentu mam klimę ustawioną na 20st -> latem chłodno, zimą ciepło.

Witam. Czy mógłbyś zdradzić gdzie robiłeś tą kalibrację. Serwis w Radomiu nic nie wie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japan Motors Chorzów - wspomniałem o tym problemie(niedogodności) a Pan z serwisu stwierdził, że problem jest im znany poprzednich wersji QQ. Przy od odbiorze auta powiedział, że wykonali kalibrację czujników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A u mnie nieraz jest tak ze mam ustawione na 20 stopni II bieg bez włączonej klimy, a po pewnym czasie sam przestawia sie na 25 stopni z włączoną klimatyzacją i kręci na maxa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że temp. zewnętrzna ma znaczenie w działaniu klimy. W zależności jak temp. spada poniżej 10 stopni to rzeczywiście na początku jak ustawię nawet 16 to grzeje ale jak ostatnio bylo 15 to zaczeła chlodzic od razu.

Domyslam się, że wygląda to tak, że jest gdzies upchniety czujnik i na jego podstawie klima dmucha aby docelowo ustawić zadaną temperaturę. Ma na niego wplyw rownież temp. zewnętrzna. A że działa w tej przejsciowej pogodzie pogodzie jak dziala to ....

Zobaczymy latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...