Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

J11 1,6 dci 2014rok - wymiana rozrządu


mc55
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z grupy wymieniał w ostatnim czasie rozrząd w tym modelu ?

Auto ma przejechane ok 205 tyś i po odpaleniu słychać rozrząd. ASO ma kosmiczne ceny i twierdzą że trzeba wyciągać silnik ( ? ), będę szukał kogoś kto już to robił ale póki co chcę dal własnej ciekawości dowiedzieć się paru rzeczy.

 

Jakiej firmy zestaw polecacie , jaki "średni" koszt wymiany , na co zwrócić uwagę , co jeszcze jest niezbędne przy wymianie lub co "przy okazji" od razu wymienić ? No i czy faktycznie silnik do wyjęcia ?

Edytowane przez mc55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,6 na gnojówke czyli masz R9M silnik, pierwsze słyszę ,aby wyciagało się silnik do wymiany łańcucha w tym silniku / modelu. 

Co ja sprawdzam / wymieniam przy okazji : filtr paliwa, napinacz zawsze daje nowy tak samo jak łyżwy ( kołki na łyżwach sprawdzam ) - spotkałem się już nie raz nie dwa z wymiana łańcucha a reszta stara poszła i potem różne rzeczy moga się zadziać,  pasek i napinacz ( kontrola ), pompa wody do kontroli, stan koła pasowego do sprawdzenia, uszczelniacz pokrywy nowy i stan samego dekla czy się nie odkształcił. Poza tym stany płynów. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, OsobaNN napisał:

1,6 na gnojówke czyli masz R9M silnik, pierwsze słyszę ,aby wyciagało się silnik do wymiany łańcucha w tym silniku / modelu. 

Co ja sprawdzam / wymieniam przy okazji : filtr paliwa, napinacz zawsze daje nowy tak samo jak łyżwy ( kołki na łyżwach sprawdzam ) - spotkałem się już nie raz nie dwa z wymiana łańcucha a reszta stara poszła i potem różne rzeczy moga się zadziać,  pasek i napinacz ( kontrola ), pompa wody do kontroli, stan koła pasowego do sprawdzenia, uszczelniacz pokrywy nowy i stan samego dekla czy się nie odkształcił. Poza tym stany płynów. 

Olej wymieniany co 10tyś, filtry itp też wg zaleceń, ostatnio wymieniłem olej w skrzyni i koło pasowe na wale bo piszczało od jakiegoś czasu razem z napinaczem i paskiem.

Oczywiście kupuję cały kompletny i nie zamierzam nic kombinować czy "oszczędzać" , a dekel i uszczelniacz dostępne tylko w ASO ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...