Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z czujnikami parkowania Qashqai J11


dawid552pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od niedawna jestem w posiadaniu Nissana Qashqai J11 z 2015. Jest to mój pierwszy nissan więc nie mam pojęcia co i jak. Mianowicie, jest jakiś problem z czujnikami parkowania, nie pikają, ani z przodu ani z tyłu. Przycisk z lewej strony kierownicy dot. Czujników miga na pomarańczowo (co to oznacza?) Dodatkowo po włączeniu kamery na prawej stronie ekranu pojawia się ikona przekreślonych czujników, domyślam się że któryś jest uszkodzony, zarówno z przodu jak i z tyłu, a może się mylę? Da się jakoś w tym samochodzie sprawdzić który nie działa albo gdzie leży problem?

W ustawieniach na zegarach włączyłem czujniki przód i tył bo były odznaczone, jednak to nic nie dało, problem chyba jest fizyczny. Ktoś pomoże to rozwikłać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Smakor napisał:

I kupując go nie zauważyłeś tego???

A co to ma do rzeczy? Nie mogłem kupić auta z uszkodzonymi czujnikami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Da się jakoś w tym samochodzie sprawdzić który nie działa

Chyba nie za bardzo przeszukales to forum? Podalem w innym temacie jak je idzie sprawdzic.

1- naslinionym palcem, powinienes czuc wibracje.

2- np. sluchawki lekarskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Banan61 napisał:

Chyba nie za bardzo przeszukales to forum? Podalem w innym temacie jak je idzie sprawdzic.

1- naslinionym palcem, powinienes czuc wibracje.

2- np. sluchawki lekarskie.

Widziałem ten post, myślałem czy może w opcjach samochodu jest taka możliwość poza fizycznym sprawdzeniem. Ale dzięki, spróbuję paluchem wyczuć. 

A orientujesz się może czy ta migająca kontrolka na przycisku oznacza? Nie powinno się świecić ciągle lub w ogóle?

Edytowane przez dawid552pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dawid552pl napisał:

A co to ma do rzeczy? Nie mogłem kupić auta z uszkodzonymi czujnikami?

Pewnie, że mogłeś i jak widać to zrobiłeś... Tylko po co? Elektronika to najgorsza zmora obecnych aut...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, dawid552pl napisał:

A orientujesz się może czy ta migająca kontrolka na przycisku oznacza? Nie powinno się świecić ciągle lub w ogóle?

Sprawdzales w instrukcji? Powinno cos byc na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Smakor napisał:

Pewnie, że mogłeś i jak widać to zrobiłeś... Tylko po co? Elektronika to najgorsza zmora obecnych aut...

Po co to już moja sprawa, piszesz 2 post a nie odniosłeś się do żadnego z zadawanych przeze mnie pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, dawid552pl napisał:

Po co to już moja sprawa, piszesz 2 post a nie odniosłeś się do żadnego z zadawanych przeze mnie pytań.

NIby twoja sprawa ale na forum już się nią dzielisz... Tak od razu powinienem napisać jedź do ASO rozwiążą Twój problem... 😜
(handlarz wyłączył czujniki w menu, żeby nie paliła się dioda na przycisku, żebyś się nie zainteresował czemu nie działają)

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Smakor napisał:

NIby twoja sprawa ale na forum już się nią dzielisz... Tak od razu powinienem napisać jedź do ASO rozwiążą Twój problem... 😜
(handlarz wyłączył czujniki w menu, żeby nie paliła się dioda na przycisku, żebyś się nie zainteresował czemu nie działają)

Po to są m.in fora aby wspólnie rozwiązywać problemy, chociaż z tego co tutaj widzę to bliżej wam do "ekspertów" z elektrody którzy żadną wiedzą się nie podzielą. 

Co do drugiej części Twojej wypowiedzi, auto było kupione od osoby prywatnej, przycisk migał już na oględzinach mimo to kupiłem ten samochód bo był w dobrej cenie i mimo tego że parę rzeczy ma wady to ogólnie i tak się opłacało. Po za tym to jest używane 8 letnie auto i wiadomo że coś nie będzie działać tak jak powinno.

 

Edytowane przez dawid552pl
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dawid552pl napisał:

Po to są m.in fora aby wspólnie rozwiązywać problemy

To sie zgadza, po to one sa. Ale jest mnostwo nowych ktorych mysli, ze tu jest FB i od razu bazgrze nie uzywajac wyszukiwarki bo czekaja na gotowce - a to nie jest OK.

 

5 godzin temu, dawid552pl napisał:

chociaż z tego co tutaj widzę to bliżej wam do "ekspertów" z elektrody którzy żadną wiedzą się nie podzielą.

Z tym bym sie nie zgodzil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2023 o 19:47, Banan61 napisał:

Chyba nie za bardzo przeszukales to forum? Podalem w innym temacie jak je idzie sprawdzic.

1- naslinionym palcem, powinienes czuc wibracje.

2- np. sluchawki lekarskie.

Co to ma mu pomóc - jak mu czujniki nie działają?

W dniu 27.05.2023 o 15:37, dawid552pl napisał:

Cześć, od niedawna jestem w posiadaniu Nissana Qashqai J11 z 2015. Jest to mój pierwszy nissan więc nie mam pojęcia co i jak. Mianowicie, jest jakiś problem z czujnikami parkowania, nie pikają, ani z przodu ani z tyłu. Przycisk z lewej strony kierownicy dot. Czujników miga na pomarańczowo (co to oznacza?) Dodatkowo po włączeniu kamery na prawej stronie ekranu pojawia się ikona przekreślonych czujników, domyślam się że któryś jest uszkodzony, zarówno z przodu jak i z tyłu, a może się mylę? Da się jakoś w tym samochodzie sprawdzić który nie działa albo gdzie leży problem?

W ustawieniach na zegarach włączyłem czujniki przód i tył bo były odznaczone, jednak to nic nie dało, problem chyba jest fizyczny. Ktoś pomoże to rozwikłać?

Tylne najczęściej nie działają jak padnie buzzer (głośniczek).

Pytanie: czy twój egzemplarz jest powypadkowy? Bo zapewne tak jak to z używanymi i mogli coś mocno namieszać. Może jedź do ASO - taniej cię wyjdzie niź niepotrzebne kupowanie części i marnowanie czasu na szukanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Karminadel napisał:

Co to ma mu pomóc - jak mu czujniki nie działają?

Pytanie bylo, jak mozna sprawdzic i na nie dostal odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...