Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pathfinder R51 VQ40DE - odpala i gaśnie, schemat elektryczny auta


sq6oxf
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam peoblem z moim Pathfinderem, auto było w warsztacie na sprawdzeniu kół i trakcji. Po odebraniu auta, auto po starcie po killku sekundach gaśnie a teraz już przestało startować.

Nie pojawiają się żadne błędy w ECU. Sprawdzone zostało, że napięcie na świece jest male lub jego brak. Czasem się pojawia i silnik pracuje normalnie po kilku próbach startu. Wygląda na to jakby brakowało jakiegoś napięcia sterującego (przegnity lub nie dokręcoony kabel?). Brak błędów podejżewam jest dlatego, że brakuje jakiegoś napięcia sterującego sterownik. Niestety nie znalazłem nigdzie schematu elektrycznego. W autodacie nie ma tej wersji silnikowej 😕 jedyne co znalazlem to serwisówka ale ciężko się ją czyta --> http://pdf.textfiles.com/manuals/AUTOMOBILE/NISSAN/pathfinder/2005_Pathfinder/pg.pdf i pełniejszą wersje (ale z reklamami) --> https://cardiagn.com/nissan-pathfinder-r51-series-esm-electronic-service-manual/

Generalnie doszedłem do tego, że brakuje napięcia na pinie E119 (D2*E119W/18: IPDM E/R (intelligent power distribution module engine room)  strona 46 z pierwszego linku) który to załącza sterownik ale nie mogę znaleść gdzie to prowadzi dalej. Prawdopodobnie do sterownika "komfortu" ale nie jestem pewien. 

Moje pytanie jest takie czy ktoś z Was ma schemat elektryczny naszego auta?

pozdrawiam Fryderyk

 

Edytowane przez sq6oxf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znac czy pomogło. Czasami wymiany wymagają czujniki wałków rozrządu albo położenia wału. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, chyba padł mi sterownik, właśnie wysyłam do Poznania do diagnosty, załączam schemat elektryczny jakby ktoś potrzebował

ENGINE PERFORMANCE - Nissan Pathfinder XE 2005 - SYSTEM WIRING DIAGRAMS .pdf COMPUTER DATA LINES - Nissan Pathfinder XE 2005 - SYSTEM WIRING DIAGRAMS .pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,

Padło ECU bo je uszkodziliśmy szukając błędu, jest nowy i silnik działa.  Problemem były jak pisałeś (za późno :) ) przekaźniki. Zakupione na Amazon 7 EUR sztuka, wymienione wszystko gra i buczy. Człowiek na błędach się uczy rymując częstochowsko.

Jakby ktoś potrzebował to w poznaniu jest dobra firma co programuje ECU. Ale jeszcze "rozprogramowały" mi się kluczyki więc jakby ktoś potrzebował to tutaj instrukcja --> https://www.programyourremote.com/classified/2007-nissan-pathfinder-keyless-entry-remote-fob-smart-key-programming-instructions-listing-5942.aspx

Temat zamykamy

pozdr F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...