Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wypadanie zapłonu 2 cylinder


lakatus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

pod koniec stycznia kupilem j10 z silnikiem 1.6  20212 r z fabrycznym LPG firmy BRC. Jadąc dzien po zakupie auto wpadlo w w drgawki przycyzna wypadanie zapłonu. Sprzedawca poinformowany wymieniłem świece temat uspokoił się co jakiś czas Tata dostrzegał delikatne poszarpywanie. Ostatnio problem powrócił drastycznie auto stało się niezdatne do eksploatacji (od momentu zakupu zrobione raptem ok 7 tyś km ) zakupiłem dwie cewki (zaczytane błędy wskazały dalsze wypadanie zapłomnu na cylindrze 2). Dzisiaj cewki wyminiełem (wymieniłem cewki na 1 i 2 cylindrze z racji najtrudniejszego dosępu pod kolektorem od razu dwie) zmierzyłem również ciśnienie (ptostym chińskim urządzeniem) sprężanie na każdym cylindrze wyszło wszędzie ok 11,3Bar-a. Po wymianie cewek zaadaptowałem przepustnicę procedurą z pedałem gazu i stacyjką. Niestety auto dalej szarpię podczas jazdy nie da sie nim jechać . Szarpanie występuję zarówno na LPG jak i PB. NA postoju dość gładko wchodzi na obroty.. W zbiorniczku zauważyłem dość znaczenie pienienie sie płynu ...możliwe CO2 z cylindrów.. Czy takie szarpnie podczas jazdy można również powiązać z czujnikiem położenia wałka rozrządu/ wału korbowego ? Gdzie takowe znajdują sie w silniku HR16DE. Proszę o wszelkie porady jeśli ktoś w Katowicach ma chwile by móć zerknąć  podmienic czujnik bardzo proszę o pomoc

Edytowane przez lakatus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lakatus napisał:

kupilem j10 z silnikiem 1.6  20212 r z fabrycznym LPG firmy BRC.

nie ma czegoś takiego, jest instalacja LPG montowana drożej przez serwis

odnośnie reszty co piszesz, raczej czeka Cię remont głowicy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem (to instalcja nontowana przez firme brc na zlecenie nissan byla wpisana jako opcja w momencie zakuou auta we Wloszech) . W takim razie pytanie gdzie w Katowicsch lub bliskich okolicach polecacie przeprowadzić taki remont..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dziwny płyn to kup Tester szczelności uszczelki głowicy CO2. 

Na alle... za parę złotych, sprawdzisz i będziesz krok dalej.

pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ok sprawa wyjasniona uszkodzona uszczelka pod glowica pdoobno bylo cos rozebirane i albo sruby glowicy nie wymienione albo brak planowana głowicy. Pomiary wykazały poprawne luzy zaworowe. Niemniej serwis bardzo nie polecam nie dość ze zarobił na robociźnie to działał na "szkoda" sprzedając najdrożej Czesi jak sie da domniemam ze kupując w intercars kupil ze znizka 30% a sprzedał po cenie dostępnej dla mnie wchodzącego  ulicy ! Wycenę widzicie na zdjęciach. Nowy rozrząd i zestaw uszczelek na dzień dobry o ok 600 zl drożej niż sam był kupil w sklepach internetowych ..Co do fachowości póki co oceniam pozytywnie poskładane dziala jak należy nic nie wypada. Rewizja  stanu gładzi i pierścieni oraz panewek korbowodowych (przy okazji rozpołowienia silnika )  nie wykazała zużycia tak wiec silnik w dobrej kondycji i teraz powinien pojeździć. Jak oceniacie koszty robocizny?

 https://files.fm/f/jm9dks7vb

Zdjęcie WhatsApp 2023-04-12 o 10.20.37.jpg

Edytowane przez lakatus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...